čt 10.5.2018
A-tým

Robert Hrubý: Dobře, že hrajeme dvakrát doma

Boj o záchranu míří do finálové fáze. Ve hře je posledních devět bodů pro každý tým. Baníkovci, povzbuzeni skutečností, že se jim podařilo vymanit se ze sestupových pozic, soustřeďují svou pozornost na Slovan Liberec. A nejen Robert Hrubý ví, že stěžejním úkolem Baníku je navázat na výkony z posledních zápasů.

Máte před sebou první ze tří zápasů, v nichž se bude rozhodovat o všem. Jakým slovem byste charakterizoval stav, v němž se mužstvo před klíčovou fází boje o záchranu nachází?

Slovem odhodlání. Všichni víme, že jde do finiše, že to máme ve svých rukou a že teď už opravdu záleží jen na nás, jak to celé dopadne. Dostali jsme se z nejhoršího a chceme to dotáhnout do konce.

Má skutečnost, že jste se vymanili ze sestupových pozic, vliv na rozpoložení týmu?

Určitě ano. Pohled na tabulku je teď mnohem příjemnější. Od začátku jara jsme o to, abychom se z toho dostali, bojovali. Teď se to povedlo, to je veliká vzpruha.

O záchranu hraje několik týmů. Probírali jste v kabině los? Kdo ho má výhodnější, kdo naopak?

Na tohle je těžké odpovědět. My na soupeře příliš nehledíme. Jestliže jsme dokázali porazit Spartu, neměli bychom se bát nikoho.

Po utkání s Libercem vás čeká Karviná a Brno, tedy aktuálně předposlední a poslední tým tabulky…

Někdo by mohl říct, že hrajeme s Karvinou a Brnem, zatímco konkurence třeba se Slavií nebo Plzní, takže to máme jednodušší. Vůbec ne. Pokud hrajete s někým, kdo taky bojuje o záchranu, nebo o poháry, jako třeba Liberec, nehraje aktuální umístění skoro žádnou roli. Budou to hodně těžké zápasy. Pro nás je dobře, že hrajeme dvakrát doma. Ta síla fanoušků je obrovská. Navíc se o ně budeme moci opřít i v Karviné. V tom, že máme takové fanoušky, určitou výhodu máme.

11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
9
David
Buchta
7
Ondřej
Chvěja
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
17
Muhammed
Sanneh
19
David
Lischka
66
Denis
Granečný
4
Yira
Sor
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
33
Ondřej
Kukučka
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
13
Roman
Potočný
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási