čt 10.5.2018
A-tým

Robert Hrubý: Dobře, že hrajeme dvakrát doma

Boj o záchranu míří do finálové fáze. Ve hře je posledních devět bodů pro každý tým. Baníkovci, povzbuzeni skutečností, že se jim podařilo vymanit se ze sestupových pozic, soustřeďují svou pozornost na Slovan Liberec. A nejen Robert Hrubý ví, že stěžejním úkolem Baníku je navázat na výkony z posledních zápasů.

Máte před sebou první ze tří zápasů, v nichž se bude rozhodovat o všem. Jakým slovem byste charakterizoval stav, v němž se mužstvo před klíčovou fází boje o záchranu nachází?

Slovem odhodlání. Všichni víme, že jde do finiše, že to máme ve svých rukou a že teď už opravdu záleží jen na nás, jak to celé dopadne. Dostali jsme se z nejhoršího a chceme to dotáhnout do konce.

Má skutečnost, že jste se vymanili ze sestupových pozic, vliv na rozpoložení týmu?

Určitě ano. Pohled na tabulku je teď mnohem příjemnější. Od začátku jara jsme o to, abychom se z toho dostali, bojovali. Teď se to povedlo, to je veliká vzpruha.

O záchranu hraje několik týmů. Probírali jste v kabině los? Kdo ho má výhodnější, kdo naopak?

Na tohle je těžké odpovědět. My na soupeře příliš nehledíme. Jestliže jsme dokázali porazit Spartu, neměli bychom se bát nikoho.

Po utkání s Libercem vás čeká Karviná a Brno, tedy aktuálně předposlední a poslední tým tabulky…

Někdo by mohl říct, že hrajeme s Karvinou a Brnem, zatímco konkurence třeba se Slavií nebo Plzní, takže to máme jednodušší. Vůbec ne. Pokud hrajete s někým, kdo taky bojuje o záchranu, nebo o poháry, jako třeba Liberec, nehraje aktuální umístění skoro žádnou roli. Budou to hodně těžké zápasy. Pro nás je dobře, že hrajeme dvakrát doma. Ta síla fanoušků je obrovská. Navíc se o ně budeme moci opřít i v Karviné. V tom, že máme takové fanoušky, určitou výhodu máme.

22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
39
Dominik
Janošek
50
Ubong
Ekpai
99
Ladislav
Almási
14
Petr
Jaroň
10
Matěj
Šín
11
Nemanja
Kuzmanović
12
Radovan
Murin
7
Šimon
Falta
5
Jiří
Boula
23
Jaroslav
Svozil
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
4
Martin
Chlumecký
21
Jiří
Klíma
32
Lukáš
Budínský
24
Jan
Juroška
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe