čt 10.5.2018
A-tým

Robert Hrubý: Dobře, že hrajeme dvakrát doma

Boj o záchranu míří do finálové fáze. Ve hře je posledních devět bodů pro každý tým. Baníkovci, povzbuzeni skutečností, že se jim podařilo vymanit se ze sestupových pozic, soustřeďují svou pozornost na Slovan Liberec. A nejen Robert Hrubý ví, že stěžejním úkolem Baníku je navázat na výkony z posledních zápasů.

Máte před sebou první ze tří zápasů, v nichž se bude rozhodovat o všem. Jakým slovem byste charakterizoval stav, v němž se mužstvo před klíčovou fází boje o záchranu nachází?

Slovem odhodlání. Všichni víme, že jde do finiše, že to máme ve svých rukou a že teď už opravdu záleží jen na nás, jak to celé dopadne. Dostali jsme se z nejhoršího a chceme to dotáhnout do konce.

Má skutečnost, že jste se vymanili ze sestupových pozic, vliv na rozpoložení týmu?

Určitě ano. Pohled na tabulku je teď mnohem příjemnější. Od začátku jara jsme o to, abychom se z toho dostali, bojovali. Teď se to povedlo, to je veliká vzpruha.

O záchranu hraje několik týmů. Probírali jste v kabině los? Kdo ho má výhodnější, kdo naopak?

Na tohle je těžké odpovědět. My na soupeře příliš nehledíme. Jestliže jsme dokázali porazit Spartu, neměli bychom se bát nikoho.

Po utkání s Libercem vás čeká Karviná a Brno, tedy aktuálně předposlední a poslední tým tabulky…

Někdo by mohl říct, že hrajeme s Karvinou a Brnem, zatímco konkurence třeba se Slavií nebo Plzní, takže to máme jednodušší. Vůbec ne. Pokud hrajete s někým, kdo taky bojuje o záchranu, nebo o poháry, jako třeba Liberec, nehraje aktuální umístění skoro žádnou roli. Budou to hodně těžké zápasy. Pro nás je dobře, že hrajeme dvakrát doma. Ta síla fanoušků je obrovská. Navíc se o ně budeme moci opřít i v Karviné. V tom, že máme takové fanoušky, určitou výhodu máme.

5
Adam
Jánoš
6
Daniel
Tetour
15
Patrizio
Stronati
18
Tomáš
Zajíc
7
Martin
Fillo
11
Nemanja
Kuzmanovič
25
Jiří
Fleišman
21
Daniel
Holzer
31
Ondřej
Šašinka
16
Jan
Laštůvka