po 22.4.2019
A-tým

Robert Hrubý: Bude to velký zápas!

Pohárové semifinále se blíží! Už ve středu se Baník na městském stadionu popere s pražskými Bohemians 1905 o postup do finále MOL Cupu! Jde o hodně a ví to i Robert Hrubý, muž, jenž svým gólem pomohl k nedělnímu vítězství nad Opavou.

Semifinálový pohárový duel se blíží. Jak se na něj těšíte?

Bude to velký zápas. A důležitý zápas. Baník je v semifinále poháru po dlouhé době. Takže to je hodně očekávaný zápas nejen pro nás hráče, kteří se na to těšíme, ale samozřejmě i pro fanoušky, protože se hraje doma.

Baník cítí šanci dostat se do finále, souhlasíte?

Los k nám byl tentokrát trochu přívětivější. Ale z naší strany nesmí dojít k žádnému podcenění soupeře. Bohemka je kvalitní a nevyzpytatelné mužstvo. Musíme k tomu přistoupit jako k těm posledním zápasům. A pak můžeme uspět.

Všichni ještě vstřebáváte úspěšný zápas s Opavou. Jak moc může před pohárovým duelem toto vítězství pomoci?

Hodně. A celkově všechny ty výkony z posledních zápasů můžou pomoct. Byly to opravdu kvalitní a odbojované výkony. Což fanoušci ocenili. Takže jen tak dál pokračovat a pak bych se toho nebál.

S blížícím se vrcholem sezony jste se dostali do situace, kdy honíte dva zajíce. Baníku jde o úspěch v lize i domácím poháru…

A to je dobře. Baník by měl hrát o nejvyšší příčky na všech frontách, které v Česku jsou. Čím více zápasů, tím lépe. Každý má raději, když se hraje, než když musí týden jenom trénovat.

Kolik fanoušků přijde Baníku podle vašeho odhadu v důležitém pohárovém utkání pomoci?

Bylo by hezké, kdyby jich bylo tolik jako proti Opavě. Ale víme, že se hraje v týdnu, takže je to pro diváky o to těžší. Ale já si myslím, že přijdou zase v hojném počtu a podpoří nás.

1
Martin
Hrubý
25
Jiří
Fleišman
29
Ladislav
Takács
13
Daniel
Smékal
96
Eneo
Bitri
14
Petr
Jaroň
9
David
Buchta
8
Srdjan
Plavšić
26
Muhamed
Tijani
3
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
10
Matěj
Šín
18
Robert
Mišković
7
Karel
Pojezný
17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
11
Nemanja
Kuzmanović
23
Jaroslav
Svozil
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
16
Jan
Laštůvka
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
30
Jiří
Letáček
33
Eldar
Šehić
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč