po 22.4.2019
A-tým

Robert Hrubý: Bude to velký zápas!

Pohárové semifinále se blíží! Už ve středu se Baník na městském stadionu popere s pražskými Bohemians 1905 o postup do finále MOL Cupu! Jde o hodně a ví to i Robert Hrubý, muž, jenž svým gólem pomohl k nedělnímu vítězství nad Opavou.

Semifinálový pohárový duel se blíží. Jak se na něj těšíte?

Bude to velký zápas. A důležitý zápas. Baník je v semifinále poháru po dlouhé době. Takže to je hodně očekávaný zápas nejen pro nás hráče, kteří se na to těšíme, ale samozřejmě i pro fanoušky, protože se hraje doma.

Baník cítí šanci dostat se do finále, souhlasíte?

Los k nám byl tentokrát trochu přívětivější. Ale z naší strany nesmí dojít k žádnému podcenění soupeře. Bohemka je kvalitní a nevyzpytatelné mužstvo. Musíme k tomu přistoupit jako k těm posledním zápasům. A pak můžeme uspět.

Všichni ještě vstřebáváte úspěšný zápas s Opavou. Jak moc může před pohárovým duelem toto vítězství pomoci?

Hodně. A celkově všechny ty výkony z posledních zápasů můžou pomoct. Byly to opravdu kvalitní a odbojované výkony. Což fanoušci ocenili. Takže jen tak dál pokračovat a pak bych se toho nebál.

S blížícím se vrcholem sezony jste se dostali do situace, kdy honíte dva zajíce. Baníku jde o úspěch v lize i domácím poháru…

A to je dobře. Baník by měl hrát o nejvyšší příčky na všech frontách, které v Česku jsou. Čím více zápasů, tím lépe. Každý má raději, když se hraje, než když musí týden jenom trénovat.

Kolik fanoušků přijde Baníku podle vašeho odhadu v důležitém pohárovém utkání pomoci?

Bylo by hezké, kdyby jich bylo tolik jako proti Opavě. Ale víme, že se hraje v týdnu, takže je to pro diváky o to těžší. Ale já si myslím, že přijdou zase v hojném počtu a podpoří nás.

33
Ondřej
Kukučka
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
8
Jaroslav
Harušťák
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
12
Radovan
Murin
32
Lukáš
Budínský
6
Daniel
Tetour
13
Roman
Potočný
4
Yira
Sor
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
23
Jaroslav
Svozil
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
7
Ondřej
Chvěja
17
Muhammed
Sanneh
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
66
Denis
Granečný
19
David
Lischka
5
Adam
Jánoš
20
Jakub
Pokorný