FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Rekordman Jaroslav Janoš oslavil sedmdesátiny!

06.09.2016 | Redakce

S nadsázkou by se dalo říct – existují sympatie ke klubu, klubová věrnost, a pak je tu Jaroslav Janoš. Dlouholetý a stále ještě aktivní činovník Baníku se v pátek 2. září dožil 70 let. Ač je to k nevíře, s Baníkem je spjatý 57 let!

Jeho příběh se vymyká zvyklostem. Rodák z Ostravy vstoupil do řad Slezské v roce 1959 a od té doby jí s krátkými pauzami zůstává věrný. Oddanost, jaká se dnes už vůbec nenosí. "Na nějaký čas jsem si odskočil do Havířova, Frýdku-Místku a do Hranic, ale nějakou spolupráci jsem s Baníkem i během tohoto období pořád udržoval. Já to beru, že jsem vlastně od mých třinácti pořád v Baníku," usmívá se vitální sedmdesátník, který začínal jako žák ještě na Staré střelnici.

Baníkem prošel jako hráč, trenér i funkcionář. Není moc profesí, který by tady nevyzkoušel. A hlavně – pořád nekončí. Poslední roky v klubu působí jako technický vedoucí juniorky a organizační pracovník. "Jarda Janoš je něco jako itinerář v tom nejlepším smyslu slova. Je tu desítky let, tak nějak automaticky už k Baníku patří a lidé ho automaticky berou jako součást našeho klubu. Pro klub odvedl a stále odvádí velké penzum práce. Přejeme mu hlavně výbornou zdravotní kondici, aby své služby Baníku mohl odvádět i v dalších letech," řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Obsáhlý rozhovor s Jaroslavem Janošem naleznete v bulletinu k utkání s Opavou.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA