FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Radomír Korytář: Věřím, že na novém stadionu budeme úspěšní

06.08.2015 | Tomáš Svoboda

Poprvé nastoupí k ligovému utkání na nově zrekonstruovaném Městském stadionu v ostravských Vítkovicích. Naši baníkovci v sobotu od 20:15 vyzvou v rámci 3. kola Synot ligy soupeře z Mladé Boleslavi, proti kterému je čeká jak domácí premiéra, tak zároveň jubilejní dvoutisící ligový zápas v historii klubu. Trenér Radomír Korytář samozřejmě vnímá určitý slavnostní aspekt sobotního duelu, ale jeho očekávání jsou přece jen upjata ryze sportovním směrem. „Věřím, že nás přijdou fanoušci povzbudit a že budeme na novém stadionu úspěšní,“ říká baníkovský kouč.

Jak nám ukázala první dvě ligová kola, hrát dobře ještě samo o sobě neznamená cestu k úspěchu. Přestože Baník podal solidní výkon v prvním zápase v Brně a následně byl hodně blízko bodovému zisku na Spartě, v závěrech obou duelů přišly chyby, ze kterých těžili vítězství soupeři. „Poučení je pro nás jasné, musíme se koncentrovat po celých devadesát minut utkání, což nám v Brně i na Spartě chybělo. Toho se budeme chtít vyvarovat,“ praví trenér Korytář, který také dobře ví, že tříbodový zisk v souboji s Mladou Boleslaví si bude žádat zlepšení v koncovce, kde zatím baníkovci navzdory mnoha šancím nebyli dostatečně efektivní.

Výkony blížící se trenérovým představám však tým posilují do další práce. V trénincích je poznat zdravé nabuzení a koncentrace na každou situaci, hráčům se vrací sebevědomí i odhodlání, které zmizelo v průběhu jarní sezóny. Rostou individuální výkony a velmi pozitivně se navíc projevují nově příchozí hráči, Karol Mondek, Vojtěch Engelmann a Václav Ježdík, kteří svojí kvalitou zvedli herní projev mužstva. „Vždycky čekám, že podáme stejně dobrý výkon jako po většinu utkání na Spartě. Samozřejmě, že nyní už chceme, aby to bylo i s výsledkovým a bodovým efektem,“ upozorňuje kouč Baníku.

Jak vnímá fakt, že v sobotu celou baníkovskou obec čeká premiéra na novém stadionu? „Je to první domácí utkání, které hrajeme ve Vítkovicích. Začíná nám tím nová kapitola, nová éra. Stejně jako fanoušci si přeji, abychom nový stadion pokřtili úspěšným výsledkem,“ netají Korytář své přání spojené s ligovou premiérou na Městském stadionu. Za soupeře budou mít baníkovci tým, který už má za sebou nejen dvě ligová kola, ale také navzdory předpokladům a stanoveným cílům velmi krátké působení v předkole Evropské ligy. Vyřazení z této soutěže Mladá Boleslav alespoň částečně napravila domácí výhrou 2:0 nad Brnem.

„Soupeř před sezónou udělal určité změny v kádru. Přišli tam hráči, kterými tým kvalitně doplnili a my víme, že si na ně budeme muset dávat pozor,“ podotýká trenér baníkovců. Velká pozornost bude pochopitelně upřená na baníkovského odchovance Milana Baroše, který, když už jsme u těch premiér, přijede do Ostravy poprvé v roli ligového soupeře. „My v tuto chvíli nevíme, zda Bary nastoupí. Pokud ano, kluci jej znají a svoji pozornost na něj zaměří. My však chceme do zápasu vstoupit především s aktivním fotbalem jako na Spartě. I když víme, že proti nám stojí silný soupeř, soustředíme se hlavně na náš výkon,“ uzavírá předzápasové prognózy Korytář.

Stejně jako před týdnem na Spartě, bude mít i nyní k dispozici víceméně kompletní kádr. Mimo hru nadále zůstávají pouze dlouhodobí marodi Ondřej Sukup a Josef Celba. Zápas s Mladou Boleslaví musí kvůli trestu za vyloučení v prvním kole na Zbrojovce vynechat také záložník Marek Šichor.

FC Baník Ostrava vs. FK Mladá Boleslav

Sobota 8. srpna 2015 od 20:15, Městský stadion Ostrava – Vítkovice

Bilance Baníku s Mladou Boleslaví v samostatné české lize: 22 zápasů, 6 výher, 4 remízy, 12 porážek, skóre 24:38

Poslední vzájemný zápas:

FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava 1:0 (1:0) (21. kolo Synot ligy 2014/15, hráno 20. března 2015)

Branka: 31. Ščuk.

Žluté karty: Bořil, Štohanzl, Končal - Baroš, Kaša, Foltyn, Lučić.

Rozhodčí: Příhoda – Pelikán, Hrabovský.

Diváci: 3 169

FK Mladá Boleslav: Šeda – Bořil, Navrátil, Šisler, Končal – Ščuk, Štohanzl – Zahustel (82. Ďuriš), Vacek (82. Magera), Skalák (90. Vukadinović) – Wágner.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Štěpán, Kaša, Kouřil, Lučić – Mensah (34. Sukup), Foltyn, Mišák (46. Šichor) – De Azevedo, Baroš, Holzer (67. Jirásek).

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA