FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Radek Slončík: Ve výchově mládeže patříme ke špičce!

18.06.2020 | Redakce

Je to další úspěch Akademie FC Baník Ostrava a výsledek dobré spolupráce lidí, kteří v ní pracují. Tak hodnotí vynikající triumf baníkovské šestnáctky na Memoriálu Vlastislava Marečka Radek Slončík, šéf Akademie FCB.

„Ve výchově mládeže už patříme ke špičce v republice, tyto úspěchy jsou toho důkazem,“ konstatoval Radek Slončík a na konto silného ročníku 2004 poznamenal: „Tento ročník, ale nejen tento, i další generace, které v Akademii vychováváme, jsou odrazem dobré spolupráce všech lidí počínaje skautingem, přes trenéry, kondiční trenéry, sekretáře, zdravotní úsek, školní pracovníky až po rodiče a samotné hráče.“

Radku Slončíkovi se líbila hra, jíž se baníkovská šestnáctka pod vedením hlavního trenéra Marcela Frajta na finálovém turnaji v Praze prezentovala. „Narazili jsme na nejlepší týmy. V semifinále jsme porazili Spartu, ve finále Slavii. V obou zápasech jsme byli fotbalově lepší a zaslouženě jsme obsadili první místo,“ řekl šéf Akademie FCB.

„Osobně dohlížím na dodržování nastavené herní koncepce, která nám začíná přinášet nejen výsledky, ale i výborné individuality. Byli jsme zdravě sebevědomí, silní na míči, dobří v kombinaci a celkově výborně kondičně připraveni. Byla radost se na kluky dívat. Až šest hráčů se může dostat do nominace reprezentace ČR U17,“ prohlásil Radek Slončík.

Vítězství na Memoriálu Vlastislava Marečka je vynikajícím úspěchem, zároveň se však jedná jen o milník na cestě za výchovou kvalitních hráčů v Baníku Ostrava. „Chceme se stále zlepšovat. Filozofií Akademie je budovat hrdost v hráčích k FCB, cílem hráčů by mělo být v budoucnu oblékat dres A týmu Baníku Ostrava.“

Bez kvalitního zázemí to však nejde. To platí pro A-tým stejně jako pro mládež. Že mládež Baníku vysoce kvalitní zázemí pro svou práci má, za to je stejně jako celý Baník, vděčna svému majiteli Václavu Brabcovi. „Chtěl bych poděkovat panu majiteli za podmínky, které nám vytváří. V mládeži se budeme nadále snažit vychovat kvalitní odchovance, aby v brzké době následovali Kubu Drozda v A týmu Baníku,“ uzavřel Radek Slončík.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA