pá 30.7.2021
Aktuální zprávy

Prvním ligovým soupeřem dorostu je Slovácko

Zápasy proti vrstevníkům FC Slovácko vstoupí v sobotu 31. července do ligových bojů starší i mladší dorostenci Baníku. Devatenáctka nastoupí v areálu Vista v 10 hodin, utkání sedmnáctek má výkop tamtéž ve 12.15.

Oba týmy vstupují do sezony s nejvyššími cíli. „Na poslední sportovní poradě byl přítomen a majitel klubu pan Brabec. A tam jsme si ty cíle jasně naformulovali. Nejenže chceme patřit mezi špičku soutěže a odpovídajícím způsobem prezentovat značku Baníku, ale také připravit co nejvíce hráčů pro přechod do A-týmu,“ řekl Radomír Korytář, trenér baníkovské devatenáctky. „Myslím si, že v týmu máme hráče, kteří jsou do budoucna velmi zajímaví,“ doplnil Radomír Korytář.

Podobně vnímá stav před startem sezony i Marcel Frajt, trenér týmu U17. „Prezentace značky FCB je jedním z nejdůležitějších cílů. Stejně jako povinnost připravit hráče na přechod do devatenáctky, a to jak po fyzické, tak po technicko-taktické stránce. Máme v týmu několik individualit, budeme se však snažit prezentovat především týmovým pojetím hry,“ řekl Marcel Frajt.

99
Ladislav
Almási
8
Jaroslav
Harušťák
77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
32
Lukáš
Budínský
12
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
5
Adam
Jánoš
24
Jan
Juroška
7
Ondřej
Chvěja
30
Viktor
Budinský
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka
11
Nemanja
Kuzmanović
13
Roman
Potočný
25
Jiří
Fleišman
66
Denis
Granečný
19
David
Lischka
4
Yira
Sor
9
David
Buchta