pá 22.12.2017
A-tým

První prosincová posila: Dame Diop

​Z řady souběžných jednání vykrystalizovala první zimní posila. Baník dovedl do zdárného konce námluvy se senegalským útočníkem Dame Diopem: čtyřiadvacetiletý útočník do Ostravy přestupuje ze Zlína a na Bazalech dnes podepsal dlouhodobou smlouvu.

Útočník, který na jaře se Zlínem ovládl domácí MOL Cup, a mohl si tak na podzim zahrát v pěti zápasech Evropské ligy, působí na starém kontinentu od roku 2012. Z Chimki Moskva se přes arménský Širak, Slavii a Zlín teď dostal až do Ostravy.

„Sledovali jsme ho během působení ve Zlíně. Jedná se o kvalitního hráče s nesporným potenciálem a se zkušenostmi z evropských pohárů, který přinese ještě další zkvalitnění do naší ofenzívy. Jednání s hráčem i s agentem byla velmi korektní, po pár schůzkách jsme se domluvili. Hráč měl nabídky prodloužit smlouvu ve Zlíně i z jiných klubů, proto jsme rádi, že se rozhodl pro nás,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Dame Diop, který má na kontě i jeden start za senegalskou reprezentaci v přípravném utkání proti Kolumbii, přichází do Baníku s vizitkou 45 zápasů a 9 gólů v české lize. Během svého působení v Arménii s Širakem vyhrál ligu, národní pohár i superpohár. 

„O Baníku vím, že to je klub, který má skvělé fanoušky, zvuk a i ambice. Velmi se těším do nové organizace a věřím, že mužstvu pomůžu k dobrým výsledkům. Pár kluků jsem zažil ještě ve Slavii, o to jednodušší bude adaptace v novém prostředí,“ řekl Dame Diop.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Daniel
Holzer
0
Jan
Juroška
0
David
Buchta
0
Viktor
Budinský
0
Adam
Jánoš
0
Patrizio
Stronati
0
Ondřej
Šašinka
0
Jan
Laštůvka
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Jakub
Drozd
0
Jaroslav
Svozil
0
Ondřej
Kukučka
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Muhammed
Sanneh
0
Radovan
Murin
0
Tomáš
Zajíc
0
Jiří
Fleišman
0
Daniel
Tetour
0
Jakub
Pokorný
0
Gigli
Ndefe
0
Filip
Kaloč