FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Proti Viktorii v pruhovaných retro dresech

03.04.2018 | Redakce

S měsíčním zpožděním, ale přece. Speciální edicí retro dresů si ve středeční dohrávce proti Plzni Baník připomene 95. výročí svého premiérového soutěžního zápasu. Přesně v takové červenobílé kombinaci vyběhli hráči SK Slezská 4. března 1923 na Nové střelnici do svého prvního souboje o body proti ostravskému Slovanu. Jelikož byl ale zápas v původním termínu v úvodu března kvůli nezpůsobilému terénu odložen, obleče Baník historické trikoty až nyní.

“Klubovými barvami Baníku jsou modrá a bílá. Málokdo ale ví, že v prvopočátcích Baníku tomu tak nebylo a první zápasy odehrál Baník v pruhovaných bíločervených dresech,” vysvětlil historik klubu a dlouholetý trenér a funkcionář Jaroslav Janoš. “Kdybychom chtěli být přesní, museli bychom z dresů odstranit dokonce i čísla, neboť ta se na fotbalových dresech poprvé objevila až v roce 1928. To by ale bylo proti současným regulím ligy.“

Další zvláštností pruhovaných dresů je skutečnost, že na nich s výjimkou povinného loga HET ligy nebude ani klubový znak a žádná sponzorská loga. “Nic z toho na prvních dresech Baníku nebylo. Naši marketingoví partneři, především město Ostrava a hlavní partner MW Dias, nám vyšli vstříc a umožnili nám učinit tuto výjimku,“ vysvětlil obchodní a marketingový ředitel klubu Martin Rak.

Speciální kolekci dobových dresů, ve které hráči nastoupí jen proti Plzni, si po zápase budou v dražbě moci zakoupit i fanoušci. Bude se jednat o identické, "hrané" dresy, ve kterých hráči k utkání nastoupí. “Každý hráč svůj dres hned po zápasu podepíše, dres se usuší, zapečetí a půjde do dražby,“ prozradil Martin Rak.

Výtěžek z aukce, o které budeme ještě detailně informovat, poputuje na mládež Baníku. 

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA