FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Prohlášení FC Baník Ostrava k incidentu ve Zlíně

16.08.2015 | Tisková zpráva

Klub odsuzuje chuligánské chování některých jedinců, kteří se podíleli na výtržnostech a ničení zařízení stadionu při ligovém utkání ve Zlíně. Jsme zcela zásadně proti, aby se negativní emoce z trávníku přenášely i na tribuny a vyústily například v jednání, které způsobuje materiální škody či dokonce možná zranění lidí. Klub je připraven poskytnout veškerou součinnost, aby byli adekvátním způsobem potrestáni viníci, kteří incident způsobili, anebo se následně podíleli na nepokojích v hledišti. Pořád však zastáváme názor, že drtivá většina fanoušků Baníku chodí na fotbal především za zábavou a za sportem, což jak věříme, ukáže nejbližší domácí zápas se Slavií.

„Protože při zápasech našeho klubu ve Zlíně v minulosti došlo k několika podobným incidentům, sami jsme také situaci v sektoru během utkání monitorovali. Vše jsme připraveni ve spolupráci s Policií ČR řádně a komplexně prošetřit, a to i ze strany domácích pořadatelů a delegátů FAČR,“ uvedl tiskový mluvčí klubu Tomáš Svoboda.

Některé informace i zprávy v médiích nasvědčují, že spouštěcím impulsem problému mělo být jednání domácího brankáře Holého, který opakovaně „provokoval“ fanoušky Baníku. Navíc dle názoru i nezávislých pozorovatelů měl být brankář Holý potrestán červenou kartou za svůj velmi hrubý zákrok na hráče Baníku. „Rovněž věříme v důkladné prošetření tohoto incidentu. Každý je za své chování zodpovědný, a to platí pro fanoušky, ale i hráče,“ doplnil mluvčí ostravského klubu.

Připomenul, že v minulosti Baník investoval milióny do bezpečnostních opatření na svém stadionu, kdy došlo opakovaně k posílení některých plotů oddělujících sektor vlajkonošů od hlediště. Těmi byl vybaven i zrekonstruovaný stadion ve Vítkovicích. Nyní se klub především zaměřuje na to, aby na domácí stadion byli vpuštěni opravdu jenom ti diváci, kteří jsou ve stavu, kdy jsou ještě i schopni dodržovat návštěvní řád. Je pak ovšem otázkou, zda podobně odpovědně postupují i jiné kluby.

„Samozřejmě to ale chování výtržníků nikterak neomlouvá. Jsme připraveni tyto problémy intenzivně řešit se všemi zainteresovanými. Věříme, že Disciplinární komise FAČR, Policie ČR a orgány činné v trestním řízení celý incident důkladně prošetří a skuteční viníci budou tvrdě postiženi. Zvláště pokud by se prokázalo, že takové incidenty jsou záměrně někým organizovány, ať už z vlastní frustrace či jiných nežádoucích pohnutek,“ uzavřel Svoboda.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 16:30 | A-tým
FC Baník Ostrava
FK Pardubice