čt 2.7.2015
A-tým

Přišel správný impuls, myslí si posila Mondek

Začít nové angažmá povedeným výkonem a vítězstvím hned v prvním zápase je ideálem zřejmě většiny fotbalistů. Nejinak to má v hlavě nastaveno čtyřiadvacetiletý slovenský záložník Karol Mondek, který jakožto nová posila pomohl Baníku ke středeční výhře 2:1 na rakouským celkem SC Wiener Neustadt. Na levé straně zálohy odehrál 68 minut, během kterých v řadě akcí potvrdil svůj rychlostní i kombinační potenciál.

Co říkáte na vítěznou premiéru v dresu Baníku?

„Vyhráli jsme poprvé v letní přípravě, což je podle mne docela podstatné ve chvíli, kdy do mužstva přicházíte. Je to super,přišel zkrátka správný impuls pro nás všechny do další práce.“

Takže počáteční dojmy jsou takřka ideální?

„Moje pocity a první dojmy jsou dobré. Jsem v novém mužstvu a před sebou mám novou výzvu. To samozřejmě znamená, že si také musím na spoustu věcí zvyknout. Ale vidím, že je tady dobrá parta,což člověku vždycky v začátcích pomůže.“

Když se ještě ohlédnete za středečním utkáním, jak hodnotíte jeho průběh?

„První poločas byl z naší strany docela solidní a i ve druhém jsme měli dobré momenty, ale musíme být více efektivní. Měli jsme hodně šancí, ve kterých nám možná scházelo více důrazu v klíčových soubojích.“

Do Baníku jste přišel z Trenčína, který zahájil kvůli kvalifikaci Ligy mistrů přípravu o něco dříve. Berete to jako výhodu?

„V Trenčíně jsme začali přípravu zhruba před třemi týdny, shodou okolností už jsem absolvoval i soustředění v Čechách, na chvíli se vrátil na Slovensko a hned se vracel zase přes hranice,abych se připojil k Baníku. Takže ano, jsem celkem rozběhnutý a připravený (směje se).“

Proč jste si jako nový klub vybral Baník?

„Z celkového hlediska si myslím, že česká liga je kvalitnější než slovenská. To platí nejen o mužstvech jako takových, ale i o atmosféře kolem fotbalu. Jsem proto rád, že přišla nabídka z Baníku, protože je to klub, který tradičně patří mezi nejlepší v Česku. Chci dokázat, že mám na to, abych v něm hrál a pomohl mu k vzestupu.“

V prvním utkání jste nastoupil na levé straně zálohy, je to vaše optimální pozice?

„Jsem křídelní hráč a je mi jedno, jestli nastoupím zleva nebo zprava. V Trenčíně jsem odehrál i zápasy na postu pravého obránce, takže dokážu zaskočit i tímto způsobem.“

Zápasy

1.
středa
července
11:00
Baník VS Kroměříž
Příprava
4.
sobota
července
17:00
Gliwice VS Baník
Příprava

Další články

0
Michal
Frydrych
0
Artur
Musák
0
Michal
Kohút
0
Filip
Kubala
0
Václav
Jurečka
0
David
Planka
0
Matúš
Rusnák
0
David
Látal
0
Martin
Hrubý
0
Filip
Šancl
0
Karel
Pojezný
0
Marek
Havran
0
Daniel
Holzer
0
Jiří
Boula
0
Pablo
Ortiz
0
Samuel
Grygar
0
Dennis
Owusu
0
Jakub
Pira
0
Abdallah
Gning
0
Martin
Jedlička
0
Vlasiy
Sinyavskiy
0
Matěj
Chaluš
0
David
Buchta
0
Viktor
Budinský