po 10.1.2022
Aktuální zprávy

Přípravu zahájily také ”baňky”

Zatím beze změn v kádru zahájily ženy Baníku v pondělí přípravu na jarní část druholigové sezony. Cíl mise? Postup mezi prvoligovou elitu.

Po podzimu patří "baňkám" druhá příčka. A ta je vzhledem k tomu, že na čele dlí B-tým Sparty, aktuálně postupová. Na třetí Hradec Králové má Baník v této chvíli dvoubodový náskok.

Na jaře čekají Slezanky ještě tři kola základní části. Baník se v nich střetne s Teplicemi (aktuálně 8. místo), Líšní (4.) a béčkem Sparty (1.). Pak se osmičlenná tabulka rozdělí a elitní čtyřka si to mezi sebou rozdá o jedno postupové místo, přičemž B-tým Sparty postoupit nemůže. 

"Chceme do konce základní části přinejmenším udržet dvoubodový náskok na Hradec Králové, ideálně ho ještě navýšit, abychom byli před začátkem nadstavby v co nejkomfortnější situaci," poznamenal Michal Žárský, trenér ženského týmu Baníku. 

Jeho tým čeká dlouhá, takřka tříměsíční příprava. První ligový duel v Teplicích se bude hrát až 3. dubna. 

"Je to dlouhá doba, na druhou stranu je to prostě šance co nejlépe se na ty rozhodující zápasy připravit. Snažili jsme se tu přípravu sestavit co nejpestřejší, holky sehrají řadu přípravných zápasů nebo turnajů, takže věřím, že ty tři měsíce využijeme maximálně efektivně," řekl Michal Žárský.

Kádr ženského týmu Baníku zůstává zatím nezměněn, což ale za tři měsíce nemusí platit. 

"Jednáme o možném posílení, trochu cítíme, že nám chybí vyložená střelkyně, protože holky se o vstřelené góly mezi sebou spíše dělí. A těch gólů jsme asi měli mít na kontě trochu víc. Rádi bychom nějakou zkušenou hráčku do útoku přivedli, věřím, že se to podaří," uzavřel Michal Žárský.

Aktuální druholigovou tabulku si můžete prohlédnout zde.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
12
Radovan
Murin
23
Jaroslav
Svozil
33
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
30
Viktor
Budinský
8
Jaroslav
Harušťák
4
Yira
Sor
32
Lukáš
Budínský
16
Jan
Laštůvka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč