st 12.7.2023
Aktuální zprávy

Přípravu odstartovaly také ženy

Letní přípravu už zahájily také ženy Baníku Ostrava. Tým trenéra Witolda Zajace tak v pondělí vstoupil do sezony, v níž po loňské obhajobě prvoligové účasti už nechce patřit mezi celky přímo ohrožené sestupem. Kouč Zajac je na začátku přípravy optimistický. Navíc očekává příchod hned několika posil.

Na prvním tréninku se sešlo sedmnáct hráček, další mají ještě dorazit. O konkrétních jménech však lodivod týmu zatím nechce mluvit. „Chci počkat, než budou všechny dokumenty podepsané,“ poznamenal.

Ambice pro ročník 2023/24 budou vyšší, než tomu bylo v předešlé sezoně, kdy byly "Baňky" v první lize nováčkem. "Důležité bylo se v lize udržet, naše hráčky neměly s touto soutěží zkušenosti, ale k tomu se už vracet nechci. Teď doufám, že už nebudeme hrát o záchranu do posledních kol, očekávám, že se přiblížíme více ke středu tabulky. Pokud hráčky zůstanou zdravé, tak se nemáme čeho bát,“ uvedl Witold Zajac. 

S týmem Baníku vstoupí do své druhé sezony.  V klubu se cítí šťastný. „Cítím z vedení, ale i celkově z klubu, že dělají všechno proto, aby se Baník neustále posouval,“ pokračoval kouč.

Hned na úvod ligového ročníku čekají „Baňky“ velké zkoušky. V prvním kole totiž vycestují na zápas do Prahy, kde se utkají s obhájkyněmi trofeje Slavii. Ve druhém kole doma přivítají Spartu. Polský trenér Baníku dobře ví, že se jedná o zdaleka nejsilnější týmy ligy. „Největším rozdílem mezi českou a polskou ligou žen je ten, že v Polsku je soutěž mnohem vyrovnanější, tady jsou především první dvě mužstva výrazněji odskočená,“ doplnil Witold Zajac.

41
Mikuláš
Kubný
7
Karel
Pojezný
13
Samuel
Grygar
31
Alexander
Munksgaard
32
Paixao da Silva
Ewerton
10
Matěj
Šín
6
Michal
Fukala
95
Daniel
Holzer
12
Tomáš
Rigo
37
Matěj
Chaluš
5
Jiří
Boula
33
Erik
Prekop
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
28
Filip
Kubala
9
David
Buchta
30
Dominik
Holec
66
Matúš
Rusnák
15
Patrick
Kpozo
17
Michal
Frydrych