út 4.1.2022
A-tým

Přichází Martin Chlumecký

Baník zareagoval na vývoj situace v defenzivní řadě týmu a přivedl do kádru univerzála Martina Chlumeckého. Brzy pětadvacetiletý levonohý fotbalista, jenž naposledy působil v Teplicích, podepsal na Bazalech smlouvu a stal se tak kmenovým hráčem Baníku.

Martin Chlumecký je odchovancem Slovanu Liberec. V nejvyšší soutěži debutoval jako jedenadvacetiletý hráč Dukly v utkání s Plzní v červenci 2018. Naposledy působil v Teplicích, kde se v prosinci nedohodl na podmínkách svého dalšího působení. 

„Toho jsme využili a v situaci, kdy s námi aktuálně nepokračuje David Lischka, jehož si z hostování stáhla Sparta, jsme se s Martinem dohodli na přestupu do Baníku. Je to levonohý hráč, který umí podat kvalitní výkony na místě stopera, krajního obránce i na jiných postech. A vzhledem ke svému věku je i perspektivní. Já věřím, že se mu u nás bude dařit,“ řekl Alois Grussmann, sportovní ředitel Baníku Ostrava.

„Když přišla nabídka jít do Baníku, nebylo o čem přemýšlet,“ řekl Martin Chlumecký, který měl na stole i několik dalších nabídek. „Některé byly ze zahraničí, něco z české ligy. Ale Baník je jedním z největších českých klubů, takže jsem se rozhodl velice rychle,“ doplnil Martin Chlumecký, který se v prosinci stal trochu nečekaně volným hráčem. 

„Byl tam problém ohledně mé smlouvy. Něco jsem v ní měl zakotveno a vedení Teplic chtělo to něco ze smlouvy vyjmout. Na tom jsme se ale nedomluvili, takže jsme se dohodli, že bude lepší smlouvu vzájemně ukončit. A to mi pomohlo k angažmá v Baníku,“ uzavřel nový hráč Baníku.

30
Viktor
Budinský
12
Radovan
Murin
99
Ladislav
Almási
20
Jakub
Pokorný
6
Daniel
Tetour
5
Jiří
Boula
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanović
9
David
Buchta
14
Petr
Jaroň
22
Filip
Kaloč
7
Šimon
Falta
4
Martin
Chlumecký
10
Matěj
Šín
21
Jiří
Klíma
29
Ladislav
Takács
32
Lukáš
Budínský
23
Jaroslav
Svozil
50
Ubong
Ekpai
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
39
Dominik
Janošek
24
Jan
Juroška