FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Zlín – Baník (sobota, 16:00)

29.05.2020 | Redakce

Čtyři dny po remíze v Příbrami čeká Baník další ligové utkání. A znovu venku. Svěřenci Luboše Kozla v sobotním utkání 26. kola FORTUNA:LIGY změří síly se Zlínem. Výkop je v 16 hodin, také tento zápas se hraje vzhledem k platným opatřením bez diváků s omezenou kapacitou 300 osob na stadionu.

Zlín se po nevydařeném úvodu jara rozhodl pro změnu na trenérském postu, kam se vrátil v Ostravě dobře známý Bohumil Páník. Ten měl v dlouhé přestávce dostatek času se staronovým celkem zapracovat. Přestože v úvodním utkání po „koronapauze“ Fastav prohrál v Jablonci, není pochyb, že na zlínské Letné Baník čeká mimořádně motivovaný a těžký sok.

„Viděl jsem jejich zápas v Jablonci. Kvalitní defenzivní blok, rozestavení 4-4-2, nepříjemná levá strana Jiráček, Čanturašvili a oba hrotoví útočníci byli nebezpeční,“ upozornil kouč Luboš Kozel, který věří, že Baník naváže na druhý poločas zápasu v Příbrami.

„V prvním poločase tomu určitě chyběla větší kvalita. Druhý poločas se to zlepšilo, bylo tam více dobrých věcí, ale vesměs naše snaha končila na finální fázi, případně na zakončení. To je určitě teď naše slabina, pokud tu kvalitu nepřetavíme v ohrožení branky,“ prohlásil Luboš Kozel.

Baníku se do kádru vrací po disciplinární stopce Robert Hrubý a Václav Procházka. Mimo hru už zůstal pouze vykartovaný Roman Potočný. Jak se to projeví na sestavě Baníku?

„Nějaké změny pravděpodobně budou. I proto, že nás čeká dost utkání v rychlém sledu, některé posty se určitě mohou změnit,“ dodal Luboš Kozel.

Utkání se odbude s omezenou kapacitou ve výši 300 osob na stadionu, sektory hostujících fanoušků zůstanou uzavřeny. Policie ČR informovala, že v den utkání zvýší dohled na veřejný pořádek a zaměří se na dodržování vydaných opatření v souvislosti s covid-19 zejména v okolí stadionu, stejně tak, že nepřístupný bude svah za severní brankou.


26. kolo FORTUNA:LIGY

Zlín (14. místo, 22 bodů) – Baník (5. místo, 39 bodů)

Sobota 16:00, Stadion Letná

Rozhodčí: Machálek – Lakomý, Dohnálek


Nejlepší střelci: Poznar (5) - Potočný (9)

Absence: nikdo - Potočný (8 ŽK)

Komu hrozí stop: Čanturišvili, Fantiš - De Azevedo, Jánoš, Šašinka (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS ZLÍN V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 27 / 12-11-4 / 47:25

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš 4 – Poznar 3

Nejvyšší výhra: 5:2 (26. října 2008)

Nejvyšší prohra: 1:3 (26. dubna 2009)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (5. října 2019)

BANÍK - ZLÍN 4:0 (4:0)

Branky: 20. Diop, 25. Jirásek, 31. Reiter, 41. Fillo. Rozhodčí: Machálek – Moláček, Vaňkát. ŽK: Pokorný. Diváci: 6073.

Baník: Budinský – Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman – Reiter (83. Lalkovič), Jirásek, Hrubý, Kuzmanovič – Diop (73. Kaloč), Smola (67. Holzer). Trenér: Páník.

Příbram: Rakovan – Fantiš, Buchta, Cedidla, Bartošák – Mašek, Folprecht, Jiráček (80. Nečas) – Matejov, Wágner (63. Železník), Čanturišvili (66. Džafič).Trenér: Csaplár.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA