FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Zlín – Baník (pátek, 18:00)

20.09.2018 | Redakce

Druhý zápas během týdne, podruhé před plným domem. Pro utkání ve Zlíně to bude platit doslova, protože na rozdíl od pondělního souboje se Spartou bude zcela vyprodaný i sektor hostujících fanoušků. Utkání na zlínské Letné má výkop v pátek v 18:00.

Pro část baníkovců jsou aktuálně duely se Zlínem pikantnější. Na trase mezi Zlínem a Ostravou došlo za poslední měsíce k několika přesunům, proti svým bývalým spoluhráčům a svěřencům se tak na hostující straně postaví trenéři Bohumil Páník s asistentem Janem Sombergem, pak také obránce Lukáš Pazdera, útočník Dame Diop anebo záložník Daniel Holzer.

„Já se na to utkání velmi těším. Prožil jsem ve Zlíně hezké chvíle, mám v tom klubu přátele, nemám důvod se netěšit. Většinu zlínských hráčů velmi dobře znám, vím, jak se chovají a co od nich čekat. Stejně tak znám každý drn zlínského stadionu. A vím velmi dobře, jak těžké utkání nás tam čeká,“ poznamenal ostravský kouč.

I když Zlín zastihl úvod sezony ve výtečné formě, Baník může jet na Moravu pozitivně naladěný. Z posledních tří zápasů venku získal sedm bodů.

„Bude to jiný zápas. Utkání se Spartou, to byl především boj. Spousta soubojů, kdo chtěl vyhrát, nesměl v nich propadnout. To bude samozřejmě platit i pro zápas ve Zlíně, tam bude ale nesmírně důležitá také taktická stránka. Je to dáno tím, že Zlín hraje s třemi obránci vzadu, s krajními beky, kteří zároveň suplují ostrá křídla. Zlín tento herní způsob praktikuje velmi úspěšně, což je vidět na jeho výsledcích v této sezoně,“ tvrdil Bohumil Páník.

„Pokud chceme uspět, bude velice důležité zaprvé najít patřičný herní způsob, díky němuž budeme schopni nalézt v soupeřově defenzivě nějaké skuliny. A zadruhé bude bezpodmínečně nutné, aby hráči to, co si před utkáním řekneme nebo jsme si už řekli, striktně dodrželi. Pokud se to všechno podaří, věřím, že ze Zlína neodjedeme s prázdnou,“ dodal Bohumil Páník.


9. kolo HET ligy

Zlín (4. místo, 19 bodů) – Baník (5. místo, 16 bodů)

Pátek 18:00, Stadion Letná

Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pochylý


Nejlepší střelci: Beauguel (4) - Diop (4)

Absence: Vyhnal (zranění), Hnaníček (nejistý start) - Stáňa (rekonvalescence)

Komu hrozí stop: nikdo - O. Šašinka (3 ŽK)


BANÍK VS ZLÍN V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 24 / 10-11-3 40:22

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš 4 – Zbožínek, Kroča, Poznar, Bača 2

Nejvyšší výhra: 5:2 (26. října 2008)

Nejvyšší prohra: 1:3 (26. dubna 2009)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (7. DUBNA 2018)

ZLÍN – BANÍK 0:2 (0:1)

Branky: 6. Jirásek, 90+1. Granečný. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Wilczek. ŽK: Bačo - Baroš. Diváci: 5898.

Zlín: Zlámal - Kopečný (68. Mehanovič), Bačo, Gajič, Bartošák (87. Džafič) - Vukadinovič, Jiráček, Hronek, Traoré, Holzer - Vyhnal (65. Beauguel). Trenér: Petržela.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Procházka, Fleišman - De Azevedo, Hlinka, Hrubý, Jirásek (46. Granečný) - Poznar (71. Diop), Baroš (90. Psyché). Trenér: Páník.


Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA