FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Teplice – Baník (sobota, 16:30)

25.09.2020 | Redakce

Zopakovat výkon a nejlépe i výsledek z utkání proti Pardubicím - Baník se vydal k utkání 6. kola FORTUNA:LIGY do Teplic s jasným předsevzetím. Utkání se odehraje v sobotu od 16:30 na teplických Stínadlech.

SOUPEŘ

Zatímco Baník konečně naplno zabodoval, Teplice vstřebávají vysokou porážku 1:5 od Slavie. Severočeši do sezony vstoupili dobře, ale na výhru v Příbrami pak už nenavázali a s neúspěchy proti Pardubicím a Slovácku jsou momentálně tři kola v řadě bez bodu. I tahle negativní bilance však může zvyšovat touhu Teplic po úspěchu. Letmý pohled do soupisky ukazuje, že na ní je dostatek ostřílených a kvalitních ligových harcovníků jako Řezníček, Mareš, Kučera, Vondrášek, Ljevakovič, Mareček, Vukadinovič, anebo pak talent Žitný. Proti Baníku ovšem bude stát za vyloučení v Edenu Jakub Heidenreich, letní posila z italského Bergama.

BANÍK

S vítězstvím a výkonem proti Pardubicím se do týmu dostavil větší klid. Uzdravil se i obránce Jan Juroška, mimo hru zůstává na delší čas indisponovaný Patrizio Stronati. V průběhu týdne došlo k jedné změně v kádru, a sice odešel z něj Rudolf Reiter na krátké hostování do Brna. Baník v Teplicích poslední tři zápasy neprohrál; od 26. září 2015. Na své dřívější teplické působení můžou zavzpomínat Martin Fillo a Milan Jirásek.

NÁZOR TRENÉRA

Luboš Kozel: „Nálada je pozitivní potom, co jsme zvládli utkání s Pardubicemi. Bylo to potřeba. Musíme jet se stejnou bojovou náladou do Teplic, protože na to musíme navázat a nesmí to být jen ojedinělý výkon a výsledek. Měli jsme i zátěžový herní trénink v týdnu a mělo to velmi dobré parametry. Je to o tom, abychom to dokázali přenést na hřiště do utkání a znovu potvrdit.“

DIVÁCI

Vzhledem ke zpřísněným opatřením se kapacita na všech stadionech znovu snižuje na pouhé 2000 diváků. Sektor pro hostující fanoušky bude v Teplicích uzavřen.


FORTUNA:LIGA – 5. kolo:

Teplice (13. místo, 3 body) - Baník (9. místo, 5 bodů)

Sobota 16:30, Stadion Na Stínadlech

Rozhodčí: Julínek - Podaný, Dohnálek


Nejlepší střelci: Heidenreich, Nazarov, Mareš, Řezníček - Chvěja, De Azevedo, Potočný, Tijani, Zajíc (všichni 1)

Absence: Heidenreich (trest za ČK), Nazarov, Řezníček, Shejbal, Kozák - Stronati (všichni zranění)

Komu hrozí stop: nikdo


BANÍK VS TEPLICE V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 46 / 14-18-14 48:51

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Čížek 5 – Vachoušek 7

Nejvyšší výhra: 5:1 (4. srpna 2002)

Nejvyšší prohra: 0:4 (5. listopadu 2000, 9. března 2002, 20. března 2011)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (24. listopadu 2019)

TEPLICE – BANÍK 1:1 (0:0)

Branky: 66. Řezníček - 49. Stronati z penalty. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Caletka. ŽK: Jeřábek, P. Mareš, Radosta, Nazarov - Diop. Diváci: 3340

Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, P. Mareš – Kodeš (56. Nazarov), Kučera, Žitný (90. Knapík), Hyčka (56. Radosta) – Řezníček, J. Mareš. Trenér: Hejkal.

Baník: Laštůvka - Pokorný, Procházka, Stronati - Fillo, Jánoš, Hrubý, Fleišman (71. Granečný) - Holzer (82. de Azevedo), Kuzmanovič - Diop (87. Smola). Trenér: Páník.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA