FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Teplice – Baník (pátek, 18:00)

25.10.2018 | Redakce

Prolomit prokletí Stínadel – baníkovci jedou k utkání 13. kola FORTUNA:LIGY s jasnou vizí. V Teplicích totiž od 5. dubna 2010 čekají na výhru. Páteční zápas startuje v pátek v 18:00.

Je to už více než osm let, co Baník odvezl ze Stínadel díky trefě vycházející hvězdy Matěje Vydry kompletní počet bodů. „Nemyslím, že by to mělo být něco, co bude mít vliv na náš výkon. Hráči se za ty roky různě protočili, tohle neřešíme,“ prohlásil asistent trenéra Jan Somberg.

Mnohem důležitější je aktuální forma Severočechů, které před měsícem po neuspokojivých výsledcích převzal od Daniela Šmejkala nový kouč Stanislav Hejkal.

„Teplice jsou po výměně trenérů trošku nevyzpytatelný soupeř. Nový trenér se určitě snaží zakomponovat nějaké nové prvky do mužstva, takže se hůře odhaduje, co nás čeká. Na druhou stranu hráče mají Teplice pořád stejné. Viděli jsme poslední utkání na Slovácku, kde jim pomohl rychlý první gól a od toho se zápas odvíjel. Nemyslím, že by v tom utkání byli lepší, ale kvalitu rozhodně mají,“ konstatoval Jan Somberg.

Baník ví, že po sobotním utkání s Karvinou musí přidat. „Zanalyzovali jsme si to a věřím, že to bude úplně v jiném duchu, než to bylo s Karvinou. První poločas se nám nepovedl, byli jsme rádi i za ten bod, ale bylo to jedno utkání a určitě kvůli tomu nebudeme vyhlašovat nějaký stav pohotovosti. Měli jsme týden, abychom se připravili na Teplice, a jako vždy chceme vyhrát,“ dodal asistent Bohumila Páníka.

Lístky do sektoru hostujících fanoušků stojí 130 korun (ženy mají poloviční slevu) a začnou se prodávat v pokladnách stadionu dvě hodiny před zápasem. Stadion se pak otevře 90 minut před výkopem.


13. kolo FORTUNA:LIGY

Teplice (11. místo, 12 bodů) – Baník (4. místo, 24 bodů)

Pátek 18:00, Na Stínadlech

Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Kubr


Nejlepší střelci: Vaněček (6) - Diop, Baroš (oba 4)

Absence: Čmovš Baroš (oba trest za ČK), Pazdera (nejistý start)

Komu hrozí stop: Krob, Ljevakovič - Granečný, Fleišman O. Šašinka (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS TEPLICE V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 42 / 12-17-13 43:48

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Čížek 5 – Vachoušek 7

Nejvyšší výhra: 5:1 (4. srpna 2002)

Nejvyšší prohra: 0:4 (5. listopadu 2000, 9. března 2002, 20. března 2011)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (24. ÚNORA 2018)

TEPLICE - BANÍK 0:0

Rozhodčí: Berka - Kříž, Horák. ŽK: Hora, Ljevakovič, Krob (všichni Teplice). Diváci: 2072.

Teplice: Diviš - Krob, Čmovš, Král, Hyčka - Kučera, Ljevakovič - Trubač (83. Vošahlík), Hora (78. Červenka), Rezek - Vaněček.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Psyché, Fleišman - Hlinka, Hrubý - Fillo (90. Jirásek), Diop (72. De Azevedo), Granečný (67. Stáňa) - Poznar.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA