pá 16.9.2022
Preview k zápasu

Preview: Sparta - Baník (sobota, 19:00)

Baník se vydává na Letnou! Třaskavý souboj se hraje v sobotu od 19 hodin.


SOUPEŘ

Čtyři remízy za sebou a ztráta šesti bodů na špici tabulky - fakta, která Spartu staví před jasný úkol: v sobotu naplno zabodovat. Na druhou stranu Letenští od úvodní porážky s Libercem sedm kol v řadě neprohráli. Pouze to je však vzhledem k nejvyšším nárokům Pražanů málo. Spartu táhne Tomáš Čvančara, který dal čtyři góly, a trefil se i do sítě Baníku v posledním duelu na jaře. Nebezpečí hrozí rovněž ze strany Caspera Höjera, který je nejaktivnějším hráčem Letenských, pokud jde o vyvtořené šance, střely a přihrávky na gól.


BANÍK

Každé vítězství přinese do šatny úlevu a povzbuzení a stejné účinky mělo i vítězství nad Pardubicemi. Baníkovci současně vědí, že na Letné narazí na silnějšího a kompaktnějšího soupeře, který je navíc ve vzájemných zápasech doma neporažen už dlouhých osm let. Srpnovou výhru 1:0 z roku 2014 pamatují ze současného Baníku Michal Frydrych a asistent Jan Baránek. Horká půda čeká na Srdjana Plavšiče, jenž ve Spartě před odchodem do Slavie nastupoval. Spartou prošli rovněž David Lischka, Jiří Boula a v žácích a dorostu Daniel Tetour. Pochopitelně ji vedl Pavel Vrba těsně před tím, než se upsal Baníku. Zda bude moct nasadit někoho z trojice Filip Kaloč, Muhammed Sanneh, Ladislav Takács, která kvůli zdravotním problémům musela vynechat minulé kolo, se ukáže před utkáním.


NÁZOR TRENÉRA

David Oulehla: "Vítězství s Pardubicemi nám pomohlo, výsledek byl pro nás důležitý a v týdnu se lépe pracovalo. I když víme, že ne všechno bylo bez chyb, že stále máme co zlepšovat. Sparta taky řeší určité problémy, také se dostala pod tlak. Načítáme si její hru, taky má i své slabší stránky a budeme se snažit jich nějak využít. Samozřejmě je to ale pořád top klub s velice kvalitním kádrem. Základ je ale nebát se, být aktivní, nebát se hrát. S tím do toho musíme jít."


DIVÁCI

Ještě během pátku probíhá předprodej vstupenek do hostujícího sektoru ve fanouškovské prodejně Chacharwear v Ostravě, v den zápasu pak bude dostatek lístků v pokladnách stadionu na Letné. Na místě stojí jeden kus 300 korun.


9. kolo FORTUNA:LIGY

Sparta (4. místo, 13 bodů) – Baník (9. místo, 9 bodů)

Sobota 19:00, Letná

Rozhodčí: Klíma – Kubr, Machač, VAR: Franěk


Absence: Pešek, Vindheim, Čelůstka, Krejčí, Haraslín (zranění) - Svozil (zranění), Almási (rekonvalescence), Sanneh, Kaloč, Takács (nejistý start)

Nejlepší střelci: Čvančara (4) – Kuzmanovič (3)

Komu hrozí stop: Pavelka, Čvančara (3) – Šehič (3)


BANÍK VS SPARTA V SAMOSTATNÉ ÉŘE

Bilance vzájemných zápasů: 59 | 10-14-35 | 52:107

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš 4 – Jun 6

Nejvyšší výhra: 4:1 (3. března 1996)

Nejvyšší prohra: 1:5 (28. října 2000)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (23. dubna 2022)

Sparta - Baník 3:1 (1:0)

Branky: 41. Krejčí II, 75. Čvančara, 81. Haraslín – 90.+3 Almási. Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Kubr – Machálek (video). ŽK: Höjer, Krejčí II – Smékal, Kaloč. Diváci: 8617.

Sparta: Heča – Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer (87. Suchomel) – Pešek (64. Haraslín), Pavelka, Ladislav Krejčí II (82. Sáček), Karabec, Hložek (82. Minčev) – Čvančara (87. Pulkrab). Trenér: Vrba.

Ostrava: Laštůvka – Ndefe, Pokorný, Lischka, Fleišman – Buchta (60. Jaroň), Boula (46. Takács), Kuzmanovič (46. Almási), Kaloč (83. Budínský), Smékal (77. Šín) – Klíma. Trenér: Galásek.

29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
17
Michal
Frydrych
28
Filip
Kubala
24
Jan
Juroška
12
Tomáš
Rigo
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
15
Patrick
Kpozo
4
Robert
Mišković
11
Eldar
Šehić
13
Samuel
Grygar
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
20
Abdullahi
Tanko
30
Jiří
Letáček
77
Gigli
Ndefe
35
Jakub
Markovič
26
Filip
Blažek
0
Paixao da Silva
Ewerton