FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Sparta - Baník (neděle, 17:00)

22.02.2019 | Redakce

Bude to 50. vzájemné měření sil v éře samostatné české ligy. Kdo jej vyhraje, získá na druhého v tabulce tříbodový náskok a uhájí třetí příčku. Takové jsou základní parametry nedělního utkání Sparta Praha – Baník Ostrava, které má na Letné výkop v 17 hodin.

„Je to současný stav, novináři mají krásný titulek. Ale ono to tak je, protože kdo vyhraje, bude třetí. Když zremizujeme, může nás přeskočit Jablonec. Je to boj, ale rozhoduje až konečná tabulka,“ glosoval Bohumil Páník, trenér Baníku Ostrava, skutečnost, že ve hře je aktuální třetí příčka tabulky.

Ostravský kouč si je velmi dobře vědom, jak těžký zápas jeho tým v neděli čeká. Sparta je na jaře zatím stoprocentní. „Bohemka byla v utkání se Spartou obrovsky nepříjemná, ale Sparta to dokázala urvat. To samé na Dukle, kdy Sparta dvakrát prohrávala, ale zvrátila to na svou stranu. Víra ve vítězství neutuchá po celý zápas, bojuje do poslední minuty. Ale to má naše mužstvo taky,“ pravil kouč Baníku.

Sparta už bude moci počítat s Bořkem Dočkalem, s nímž se v pátek definitivně dohodla na podmínkách smlouvy. „Podle rozestavení je nám jasné, kde bude hrát. Těžko ho budou uklízet někam na bok, spíš je to desítka, podhrot, volný kreativní hráč, který si umí najít prostory. Teď je otázka, jestli to skloubí s Kangou, nebo ne. To už je na nich. Oni nějak trénují, vědí, jak jim to pasuje. My samozřejmě nějaké informace nebo dedukce máme, ale Bořek je furt stejný hráč. Viděli jsme ho v reprezentaci, kde podával výborné výkony, takže o to víc se na utkání těšíme,“ poznamenal ostravský trenér.


22. kolo FORTUNA:LIGY

Sparta (3. místo, 38 bodů) – Baník (3. místo, 38 bodů)

Neděle 17:00, Stadion na Letné

Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Caletka


Nejlepší střelci: Tetteh (10) – Kuzmanovič (6)

Absence: Ben Chaim (zranění)- O. Šašinka (rekonvalescence)

Komu hrozí stop: Čivič, Radakovič, Tetteh (všichni po 3 ŽK) - Kuzmanovič, Pazdera, J. Šašinka, O. Šašinka (všichni po 3 ŽK).BANÍK VS SPARTA V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 49 / 10-11-28 43:86

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Jun 6 – Baroš 4

Nejvyšší výhra: 4:1 (3. března 1996)

Nejvyšší prohra: 1:5 (28. října 2000)POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (17. září 2018)

BANÍK – SPARTA 0:1 (0:0)

Branka: 77. Tetteh. Rozhodčí: Královec – Hájek, Flimmel. ŽK: Diop, Fillo, Pazdera, Šašinka – Šural, Tetteh, Frýdek, Vukadinovič, Nita, Vácha. Diváci: 14 212.

Baník: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo (68. Granečný), Jánoš (81. O. Šašinka), Hrubý, Holzer – Baroš (78. J. Šašinka), Diop. Trenér: Páník.

Sparta: Nita – Chipciu, Radakovič, Kaya, Costa – Sáček (73. Vukadinovič), Stanciu, Frýdek, Plavšič (81. Čivič) – Šural, Tetteh (86. Mebrahtu). Trenér: Ščasný.

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA