pá 5.3.2021
Preview k zápasu

Preview: Slavia – Baník (neděle, 18:30)

Pokud skutečně existuje něco jako křest ohněm, nepochybně ho podstoupí nový trenér Baníku Ondřej Smetana v neděli v Edenu. Se svým celkem se v premiéře postaví aktuálně nejlepšímu českému klubu Slavii Praha. Zápas se hraje od 18:30 v přímém přenosu O2 TV.

SOUPEŘ

Slavia prožívá idylické časy a na všech frontách sklízí úspěchy. Od výher ve FORTUNA:LIZE po postup přes Leicester v Evropské lize, naposledy v týdnu v domácím poháru vypráskala 10:3 třetiligové Karlovy Vary. Slavisté v jednadvaceti kolech ještě neokusili hořkost porážky, tabulku vedou o jedenáct bodů před Spartou, mají nejlepší útok i obranu a hlavně nabitý kádr s velkou kvalitou na každém postu. „Sešívaní“ bodovali v 33 ligových zápasech v řadě, tři utkání jim scházejí k vyrovnání vlastního rekordu.

BANÍK

Baníkovci naopak prožili turbulentní týden, který se odvíjel od změny na trenérské pozici. Nový kouč Ondřej Smetana od úterka chystá svůj tým na Slavii ještě v neúplném složení, i když se už někteří zranění hráči pomalu vracejí do tréninku. Jak ale mužstvo vyběhne na pažit, zůstává ukryto pod pokličkou. Baník proti Slavii vyhrál jediný z posledních třinácti vzájemných ligových zápasů. Na podzim ale v Ostravě s mistrem odehrál výborný a zcela vyrovnaný zápas, který rozhodla penalta ve prospěch soupeře.

NÁZOR TRENÉRA

Ondřej Smetana: "Moc času jsme neměli, v tom směru bylo pozitivní, že máme alespoň dlouhý týden a hrajeme až v neděli. Zbývají nám ještě dva dny na určité taktické záměry a věřím, že budeme dobře připraveni. To nejdůležitější, co jsme chtěli stihnout, jsme ale stihli, myslím, že jsme i dobře potrénovali. Čeká nás výborný tým, který svou kvalitu předvádí nejen v lize, ale i v evropských pohárech. Pro nás parádní konfrontace."

DIVÁCI

Utkání se hraje za zavřenými dveřmi bez diváků. Přímý přenos lze sledovat na O2 TV.


22. kolo FORTUNA:LIGY

Slavia (1. místo, 55 bodů) - Baník (9. místo, 30 bodů)

Neděle 18:30, Eden

Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Šimáček, VAR: Adam


Absence: Kúdela (4 ŽK), Hovorka (zranění), Beran, Holeš, Ševčík, Traoré (všichni nejistý start) - Budinský, Fleišman, Kuzmanovič, Kukučka (všichni zranění), de Azevedo (nejistý start)

Komu hrozí stop: Kačaraba, Kuchta, Oscar - Fillo, Kuzmanovič, Laštůvka (všichni 3 ŽK)

Nejlepší střelci: Kuchta, Sima (11) - De Azevedo (8)


BANÍK VS SLAVIA V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 55 / 8-16-31 / 49:93

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Bolf a Magera 4 – Souček a Škoda 5

Nejvyšší výhra: 5:0 (8. srpna 1998)

Nejvyšší prohra: 0:7 (5. května 2003)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (4. října 2020)

Baník – Slavia 0:1 (0:0)

Branka: 69. Stanciu z penalty. Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Leška. ŽK: Fillo, Laštůvka, Fleišman, Potočný, Tijani - Olayinka, Oscar, Bořil, Masopust. Diváci: 2000.

Baník: Laštůvka - Fillo (85. Šašinka), Pokorný, Svozil, Fleišman - Jánoš, Kaloč (74. Kuzmanovič) - de Azevedo, Tetour (85. Jirásek), Holzer (74. Potočný) – Tijani. Trenér: Kozel.

Slavia: Kolář - Holeš (57. Oscar), Kúdela, Zima, Bořil - Takács (46. Ševčík), Stanciu (89. Masopust) - Provod, Lingr (46. Tecl), Olayinka - Musa (86. Hovorka). Trenér: Trpišovský.

5
Adam
Jánoš
6
Daniel
Tetour
23
Jaroslav
Svozil
13
Ondřej
Kukučka
24
Jan
Juroška
15
Patrizio
Stronati
21
Daniel
Holzer
25
Jiří
Fleišman
31
Ondřej
Šašinka
7
Martin
Fillo
1
Radovan
Murin
11
Nemanja
Kuzmanovič
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
14
Pepe
Mena
8
Jakub
Drozd
17
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
18
Tomáš
Zajíc