FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Opava - Baník (neděle, 14.00)

09.11.2018 | Redakce

Po dlouhých čtrnácti letech bude v neděli 11. listopadu v Opavě k vidění prvoligový duel Opava - Baník. Ano, čas je neúprosný. Od posledního prvoligového setkání obou soupeřů na opavské půdě uplynula právě tak dlouhá doba. Mezeru sice vyplnilo jedno pohárové a jedno druholigové utkání, které mezitím Baník na hřišti Slezského FC sehrál, nicméně nedělní duel (výkop ve 14 hodin) bude opravdovou obnovenou prvoligovou premiérou.

„Očekávám diváckou kulisu a plný stadion,“ řekl trenér Bohumil Páník. „Bude to fotbal, jak má být. Tvrdý, agresivní, nekompromisní, ale taky fotbalový. Obě ta mužstva se fotbalově posunula,“ pravil ostravský kouč. 

Ví velmi dobře, že derby nemívá favorita, ať jsou na tom soupeři tabulkově aktuálně jakkoliv. Podle jeho slov si tento fakt velmi dobře uvědomují i hráči. „Tady se smazávají veškeré propočty a kalkulace, tohle je derby se vším všudy,“ upozornil Bohumil Páník.

Opava se po čase, který strávila v brněnském azylu, vrátila na svůj stadion. A v minulém domácím utkání na něm rozdrtila Příbram 5:0. „To je pro nás výstraha, že Opava umí dávat góly, že jsou tam někteří hráči ve formě. Zejména Kayamba. My ale máme jednu z nejlepších obran v lize a věřím, že v tom budeme pokračovat,“ podotkl trenér Baníku.

Do utkání už půjde připraven také Milan Baroš, jemuž vypršel pětizápasový distanc. „Jsme rádi, že už může konečně hrát,“ řekl Robert Hrubý, záložník Baníku. „Je na tom hřišti cítit. Dá se o něj opřít. Je to gólový hráč, věřím, že nám pomůže a nějaký gól dá i v neděli,“ uzavřel Robert Hrubý.


15. KOLO FORTUNA:LIGY

Opava (11. místo, 14 bodů) – Baník (5. místo, 27 bodů)

Neděle 14:00, Městský stadion

Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Caletka.


Nejlepší střelci: Kuzmanovič, Smola (3) – Diop, Baroš (4)

Absence: nikdo - nikdo

Komu hrozí trest: Kayamba, Puškáč, Zavadil - Diop, Fillo, Fleišman, Granečný, O. Šašinka, Stronati (všichni 3 ŽK).


BANÍK VS OPAVA V SAMOSTATNÉ A DRUHÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 18 / 8-6-4 28:21

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Žůrek 3 – Onderka 3

Nejvyšší výhra: 4:0 (22. listopadu 2003)

Nejvyšší prohra: 0:3 (19. května 1996, 1. prosince 1996)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (18. BŘEZNA 2017)

OPAVA – BANÍK 0:1 (0:0)

Branka: 79. Mičola. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Zapalač, Schaffartzik - Sus, Zápotočný, Hrubý. Diváci: 5448.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek, T. Čelůstka (83. Puškáč) – Schaffartzik – Jurečka, Jursa (81. Mozol), Zapalač – Smola, Kuzmanović (72. Janetzký). Trenér: Skuhravý.

Baník: Vašek - Breda, Zápotočný, Mešaninov – Sus, Hlinka, Hrubý, Pekár (66. Mičola), Helešic (75. Granečný) – Stáňa (46. Jakubov), De Azevedo. Trenér: Petržela.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA