FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Olomouc – Baník (neděle, 17:00)

05.06.2020 | Redakce

Další zápas, na kterém se podepíše podivná atmosféra prázdna fotbalových stadionů. Zatímco jindy severní tribuna Androva stadionu při duelech domácí Sigmy s Baníkem praská ve švech, nedělní utkání v Olomouci bude jen pro oba týmy a hrstku vybraných lidí. Na Hané se začíná v 17:00.

Olomouc po restartu získala ze tří zápasů jeden bod a po středečním neúspěchu v Českých Budějovicích vypadla z desítky na jedenácté místo. Tři kola před koncem základní části Sigmě hrozí, že bude sezonu dohrávat ve skupině o záchranu, což by pro Hanáky bylo nepochybně zklamáním.

“Hrají o hodně, protože mají za cíl být minimálně v prostřední skupině. Navíc poslední zápasy jim taky moc nevyšly. Viděl jsem je v Českých Budějovicích, mají to založeno na důrazu a bojovnosti, tam to moc o fotbale nebylo. Naopak doma s Příbrami o kolo dříve byli jednoznačně lepší. Očekávám, že proti nám budou hrát jinak než v Budějovicích. Pro nás se nic nemění. Venku jsme na jaře ještě neprohráli a věřím, že nám to vydrží i po neděli,” konstatoval trenér Luboš Kozel.

Baník stejně jako Sigma po restartu ještě nezvítězil. “První dvě utkání v Příbrami a Zlíně měly společného jmenovatele. Že jsme byli lepší, bohužel jsme to nedokázali přetavit v branky a limitovala nás finální a předfinální fáze. S Plzní jsem říkal, že to bude těžké a že musíme podat výkon na hranici vlastních možností, což se nestalo. Řada hráčů nepodala optimální výkony a navíc jsme tam nakupili spoustu chyb, ze kterých soupeř těžil. Při hodnocení jsem byl proto negativní. Chtěli jsme být i důrazní, protože Plzeń je technická, od některých hráčů to tam bylo, od některých ne, a v tom máme rezervy. Věřím, že se otřepeme a v Olomouci podáme kvalitní výkon,” připustil Luboš Kozel.

Zápas se opět hraje s omezenou kapacitou 300 osob na stadionu, pro hostující fanoušky žádná místa vyhrazena nejsou.


28. kolo FORTUNA:LIGY

Olomouc (11. místo, 33 bodů) – Baník (7. místo, 40 bodů)

Rozhodčí: Ardeleanu - Caletka, Hurych. 

Neděle 17:00, Andrův stadion


Nejlepší střelci: Juliš (5) - Potočný (9)

Absence: Beneš, Nešpor, Pilař - De Azevedo (všichni nejistý start)

Komu hrozí stop: Juliš, Sladký - De Azevedo, Jánoš (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS OLOMOUC V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 49 / 13-18-18 57:59

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Diop 5 – Vlček 4

Nejvyšší výhra: 4:0 (9. dubna 2005)

Nejvyšší prohra: 2:6 (1. dubna 2016)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (26. ŘÍJNA 2019)

BANÍK – OLOMOUC 2:2 (2:1)

Branky: 10. a 35. Diop - 33. a 87. Jemelka. Rozhodčí: Dubravský – Kubr, Novák. ŽK: Hrubý - Kerbr, González, Greššák. Diváci: 9780.

Baník: Laštůvka – Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman – Reiter, Jirásek, Hrubý, Kuzmanovič – Diop (76. Granečný), Smola (84. Šindelář). Trenér: Páník.

Olomouc: Buchta - Hála, Beneš, Jemelka, Kerbr – Zahradníček (61. Texl), Houska, Greššák (74. Chytil), Zmrzlý (84. Yunis), González – Plšek. Trenér: Látal.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA