FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Mladá Boleslav – Baník (neděle, 15:30)

20.09.2019 | Redakce

Po Jablonci další nepopulární destinace. Baník se vydává do Mladé Boleslavi, kterou už pět roků nedokázal porazit. A na tříbodový import ze středočeské půdy čeká dokonce jedenáct let. Utkání se hraje v neděli od 15:30.

Mladá Boleslav, to je dnes hlavně ruský kanonýr Nikolaj Komličenko. I díky němu má tým trenéra Jozefa Webera na kontě už 21 vstřelených branek, což je nejvíce z celé soutěže. Komličenko nasázel rovnou třetinu, jen o branku méně vstřelil Muris Mešanovič.

„Znamená to eliminovat dva extrémně dobré a ve formě hrající střelce. Viděli jsme středeční utkání Boleslavi v Teplicích a možná je to takový návod, jak uspět,“ řekl trenér Bohumil Páník o dohrávce, ve které Mladá Boleslav v Teplicích podlehla 0:2.

Baník na plný bodový zisk proti Boleslavským čeká už osm utkání za sebou. Čím to? „Boleslav měla vždycky výborné hráče, poskládali vždy kvalitní mančaft. Nahlížet na ně jako provinční klub nelze. Využívají blízkosti Prahy, hráči tam ze silných pražských klubů chodí rádi, protože to je kousek, navíc je to dobře ekonomicky situovaný klub,“ mínil Bohumil Páník.

Navzdory značné střelecké síle ale Boleslav řeší i obtíže v sestavě. Konkrétně ve středu obrany: s odchodem Takácse do Slavie a zranění Pudila se jí rozpadla stoperská dvojice. „Zkraje sezony stavěli novou stoperskou dvojici, protože jim odešel Jugas s Hájkem, a to vždy chviličku trvá, než to začne fungovat. Poslední dobou už tam byly nuly na jejich kontě, ale teď nemají Takácse, Pudila je zraněný a jsou znovu v těch problémech,“ řekl Bohumil Páník.

Ten doufá, že po dvou venkovních porážkách Baník naváže na výkon z druhé půle v utkání v Jablonci. „Hráči o poločase věděli, že to bylo špatné. Chceme navázat na druhou půlku a odvahu, se kterou jsme ji odehráli.“


10. kolo FORTUNA:LIGY

Mladá Boleslav (3. místo, 16 bodů) – Baník (5. místo, 15 bodů)

Neděle 15:30, Městský stadion Mladá Boleslav

Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Kříž


Nejlepší střelci: Komličenko (7) - Kuzmanovič, Smola (oba 3).

Absence: Wiesner (rekonvalescence), Pudil (nejistý start) - Pazdera (zranění), Laštůvka (nejistý start).

Komu hrozí stop: Bucha, Komličenko, Mešanovič - Procházka, Fillo (všichni 3 ŽK).


BANÍK VS BOLESLAV V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 29 / 6-8-15 29:48

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Mičola 5 – Chramosta 5

Nejvyšší výhra: 2:0 (11. května 2009, 5. listopadu 2006, 1. května 2005)

Nejvyšší prohra: 0:4 (1. prosince 2013)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (1. června 2019)

BANÍK - MLADÁ BOLESLAV 0:1 (0:1)

Branka: 12. Komličenko. Rozhodčí: Franěk - Vlček, Vitner. ŽK: Kuzmanovič, Stronati, Bucha - Bucha, Hájek, Šeda. Diváci: 10368.

Baník: Laštůvka - Fillo, Šindelář, Stronati, Fleišman - Holzer (49. Granečný), Jánoš, Jirásek (84. J. Šašinka), Hrubý - Baroš, Kuzmanovič (72. Diop). Trenér: Páník.

Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Hájek, Jugas, Fulnek – Wiesner (75. Ladra), Hubínek, Bucha (62. Matějovský), Přikryl – Mešanovič (71. Takács), Komličenko. Trenér: Weber.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA