pá 26.6.2020
A-tým

Preview: Liberec – Baník (sobota, 20:00)

Zápas, který může mnohé naznačit. Baník čeká v třetím kole nadstavby utkání v Liberci, a pokud chce ještě útočit na čtvrté místo, je tu nutnost minimálně bodovat. Zápas na severu Čech se bude hrát v sobotu od 20:00.

Aktuálně je mezi kluby v tabulce rozdíl tří bodů a eventuální porážka by Baníku definitivně sebrala naději na čtvrté místo v tabulce. Plán je před cestou na sever Čech jasný.

“To utkání je pro nás zrcadlo, na co opravdu máme. Jestliže chceme někam výše, musíme zvládnout zápasy s Libercem a Jabloncem. Minulé zápasy nám ukázaly, že herně nám na ty první tři mužstva určitě ještě něco chybí,” přiznal trenér Luboš Kozel.

Zrychlený program nebo žluté karty zasahují do řad všech týmů včetně Baníku. Ten se musí obejít bez vykartovaného Nemanji Kuzmanoviče, ale citelné oslabení postihlo i Liberec, který bude ze stejného důvodu postrádat nejlepšího střelce Malinského, Balutu a dokonce i kouče Hoftycha.

“Kuzma pro nás určitě je důležitý hráč, a i proto jsem ho proti Slavii nedal do základu, chtěl jsem ho trošku pošetřit, aby byl na Liberec stoprocentní. Ale nezbývá, než se s tím poprat,” podotkl Luboš Kozel.

Baník před dvěma týdny v Liberci uhrál bod za bezbrankovou remízu, ale herně chce a musí tentokrát přidat. “Je pozitivní, že proti týmům jako Slavia nebo Sparta se dokážeme dostat do koncovky, ale základem je vždycky důslednost a zodpovědnost v obranné fázi, která v posledních dvou zápasech nebyla stoprocentní a dostávali jsme laciné branky,” upozornil trenér Baníku.

“Liberec hraje spíše z bloku, nechá soupeře hrát a čeká na chyby, ze kterých jde do rychlých protiútoků. V Jablonci byli první poločas lepší a mohli vést, pak se to ale otočilo. Mohla na ně dolehnout i únava, protože kádr mají ustálený, a mohou jim chybět dva hráči, kteří jsou pro ně velmi důležití,” dodal Luboš Kozel.


FORTUNA:LIGA skupina o titul – 3. kolo

Liberec (5. místo, 48 bodů) – Baník (6. místo, 45 bodů)

Rozhodčí: Proske – Hrabovský, Dresler

Sobota 20:00, Stadion U Nisy


Nejlepší střelci: Malinský (7) - Potočný (10)

Absence: Malinský, Baluta (oba 2 ŽK), Chaluš, Hybš (oba zranění), Alibekov (nejistý start) - Fillo, Holzer (zranění), Kuzmanovič (trest za 2 ŽK)

Komu hrozí stop: Hromada, Karafiát, Koscelník, Kuchta, Mara, Mikula - Baroš, Fleišman, Jánoš, Jirásek, Laštůvka, Procházka, Reiter, Smola, Stronati (všichni 1 ŽK).


BANÍK VS LIBEREC V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 53 / 12-17-24 49:69

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš, Heinz 3 – Nezmar 8

Nejvyšší výhra: 3:0 (17. května 2000, 22. září 2013)

Nejvyšší prohra: 0:6 (30. srpna 2014)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (14. ČERVNA 2020)

LIBEREC – BANÍK 0:0

Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Horák. ŽK: Mara, Malinský - O. Šašinka.

Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Mara, Mikula – Alibekov, Hromada – Malinský, Baluta, Pešek (86. Zeman) – Kuchta (77. Rondič). Trenér: Hoftych.

Baník: Laštůvka – Fillo (33. Svozil), Stronati, Pokorný, Holzer – Kaloč, Hrubý (89. Drozd) – Potočný, Kuzmanović, Buchta (61. Reiter, 89. Baroš) – O. Šašinka (61. Lalkovič). Trenér: Kozel.

17
Muhammed
Sanneh
77
Gigli
Ndefe
13
Roman
Potočný
25
Jiří
Fleišman
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
7
Ondřej
Chvěja
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
30
Viktor
Budinský
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
66
Denis
Granečný
33
Ondřej
Kukučka
4
Yira
Sor
24
Jan
Juroška
8
Jaroslav
Harušťák
20
Jakub
Pokorný
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
12
Radovan
Murin
5
Adam
Jánoš
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč