FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Jdeme do klíčových bojů, první bude proti Bohemians Praha 1905

19.11.2015 | Tomáš Svoboda

Do klíčových a rozhodujících podzimních bitev o záchranu vstoupíme sobotním zápasem 14. kola Synot ligy na stadionu Bohemians Praha 1905, kde se začíná v 17:00. Baníkovci pod vedením kouče Radomíra Korytáře využili listopadovou reprezentační přestávku k mobilizaci sil a načerpání energie před bojem, ve kterém obstojí jen ti nejodolnější. Ve vršovickém Ďolíčku se postavíme soupeři, který bude stejně jako my bojovat o každý metr hřiště a o každý bod v přímé konfrontaci o udržení ligové příslušnosti.

Listopadová reprezentační pauza, která mimo jiné po patnácti letech přivedla český národní tým do Ostravy, dala všem ligovým týmům týden navíc v přípravě na závěrečná tři podzimní kola. Baníkovci, kteří se střetnou nejprve s Bohemians Praha 1905 a pak doma s Jihlavou a Spartou, ji využili pestrým složením tréninkového procesu, jehož cíl byl jasný. Mobilizace fyzických i psychických sil a jejich ideální naladění před sobotním soubojem v Praze. „Víme, že jdeme do těžkých bojů v nejbližších dnech i týdnech. Proto jsme se připravovali opravdu komplexně, jak s důrazem na tvrdý zátěžový trénink, tak i s netradičními prvky, které přípravný proces zpestřily,“ říká trenér Korytář.

Například to, že má v mužstvu bojovníky, kteří se umějí bitvám postavit čelem, si ověřil mimo jiné díky ragby, k němuž se baníkovci sešli v oblíbeném ostravském parku Komenského sady během minulého týdne. Chvilkové odskočení ke sportu, v němž dominují tvrdé a férové chlapské souboje, bylo pro všechny vhodným doplněním náročné fotbalové přípravy. V ní baníkovský kouč postrádal pouze mládežnické reprezentanty Marka Szotkowského, Daniela Holzera a Filipa Kašu, kteří se k týmu připojili počátkem tohoto týdne, ale jinak bylo naše áčko kompletní.

Podle trenéra Korytáře je ve chvílích, kdy se nám nedaří podle představ a přání nás všech i našich fanoušků, třeba přistupovat k práci nadále pozitivně a se vzájemným povzbuzováním. „Je důležité, aby hráči po zápasech, které nám nevyšly, zase měli radost ze hry, zdravé sebevědomí a dovedli na hřišti prodat to, co umějí. Věříme, že to dokážeme zlomit a že přijde úspěšné utkání,“ přibližuje baníkovský kouč.

Naše připravenost se ukáže v sobotu proti soupeři, kterému v tabulce patří se ziskem devíti bodů 14. příčka. Bohemians Praha 1905 se v letošní sezóně radovali z výhry jednou, když doma porazili ve 12. kole Jihlavu 2:1, bodovali však také v posledním utkání díky remíze 2:2 na Slavii. „Bohemka je velmi nepříjemný soupeř, organizovaný a takticky vyspělý. Stavějí na zkušených hráčích, důrazu v osobních soubojích a síle, kdy nevypustí žádný metr. Bude to pro nás velmi náročné utkání. Všichni víme, co je ve hře. Vstupujeme do období, které je z hlediska záchrany klíčové,“ připomíná Korytář.

Bohemians Praha 1905 vs. FC Baník Ostrava

Sobota 21. listopadu 2015 od 17:00, stadion Ďolíček

Bilance Baníku s Bohemians Praha 1905 v samostatné české lize: 26 zápasů – 12 výher – 10 remíz – 4 porážky, skóre 32:15

Poslední vzájemný zápas:

23. kolo Synot ligy 2014/2015 (hráno 10. dubna 2015 v Ďolíčku)

Bohemians Praha 1905 - FC Baník Ostrava 0:2 (0:0)

Branky: 65. Narh, 73. Frydrych.

Žluté karty: Sukup, Kukec, Jirásek, Foltyn, Kouřil.

Rozhodčí: Kocourek - Štěrba, Peřina.

Počet diváků: 5 000

Bohemians Praha 1905: Zlámal – Pauschek, Škerle, Gajič, Kalina – Moravec (46. Cicman, 77. Šmíd), Jindřišek, Rada, Mosquera – Bartek, Mikuš.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučić (75. Kaša) – Foltyn, Jirásek – Sukup (60. Holzer), Kukec, Sivrić – Baroš (7. Narh).

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA