FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Preview: Jablonec – Baník (sobota, 17:00)

11.09.2020 | Redakce

FORTUNA:LIGA se po reprezentační přestávce hlásí třetím kolem. Baník v něm čeká utkání na „zakleté“ půdě v Jablonci, kde od jara 2006 čeká na vítězství. Sobotní zápas má výkop v 17:00.

SOUPEŘ

Jablonec prošel před sezonou poměrně výraznými změnami. Trenér Petr Rada do mužstva zapracovává několik nových tváří; například Ivana Schranze, Jakuba Podaného, Roberta Hrubého, Jakuba Martince, Václava Pilaře či Jaroslava Zeleného, přesto navázal na úspěšné výsledky z minulé sezony a remízu na Slovácku doma zhodnotil těsnou výhrou nad Pardubicemi. Severočeši v reprezentační přestávce v přípravném utkání pokořili druholigový Varnsdorf 3:1 po trefách Kroba, Chramosty a Považance.

BANÍK

Přípravu Baníku poněkud neočekávaně poznamenal bleskový povolávací rozkaz z českého národního týmu pro čtveřici hráčů. Pondělní a úterní fázi tak Luboš Kozel vedl tréninky bez Adama Jánoše, Jana Jurošky, Daniela Holzera, Romana Potočného i Ondřeje Šašinky, který byl na srazu jednadvacítky. Mužstvo si v pauze v přípravě poradilo s třetiligovou Kroměříží 3:0. Jablonecký pažit ovšem Ostravským dlouhodobě nesvědčí. Od dubna 2006 – to je 15 utkání – tam nevyhráli.

NÁZOR TRENÉRA

Luboš Kozel: „Věřím, že nám pauza prospěla. Cítím z mužstva odhodlání zlepšit výkony i výsledky. A budeme se snažit, abychom body, které jsme ztratili doma s Českými Budějovicemi, přivezli z Jablonce. Věřím, že je v našich silách být úspěšní. Že jsme v Jablonci dlouho nevyhráli, nemusí mít až takový vliv. Mužstva se obměňují a málokdo to má v hlavě. Budeme se spíše dívat na to poslední vzájemné utkání, kdy jsme tam dokázali remizovat. Jablonec hrál ještě o Evropu, my o čest a druhou půli jsme byli lepší. Spíše na to se chceme dívat.“

DIVÁCI

Po půl roce se sektory na stadionech opatrně otevírají i hostujícím fanouškům. Díky vstřícnému přístupu Jablonce se v sobotu na tribunu může dostat 300 příznivců Baníku, kteří si lístky mohou zajistit ještě před utkáním v pokladně stadionu.


FORTUNA:LIGA – 3. kolo:

Jablonec (5. místo, 4 body) - Baník (13. místo, 2 body)

Sobota 17:00, Stadion Na Střelnici

Rozhodčí: Machálek - Dohnálek, Ratajová


Nejlepší střelci: Hrubý, Chramosta - Chvěja, Potočný (všichni 1)

Absence: Doležal, Pleštil, Pilař – Stronati (všichni nejistý start) 


BANÍK VS JABLONEC V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 52 / 12-22-18 / 71:83

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš, Ruman 5 – Doležal 8

Nejvyšší výhra: 4:1 (18. října 1998 a 7. března 2010)

Nejvyšší prohra: 0:4 (19. srpna 2011, 12. srpna 2013, 23. května 2015, 27. dubna 2019)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (8. července 2020)

JABLONEC – BANÍK 1:1 (1:0)

Branky: 4. Štěpánek - 64. Kuzmanovič. Rozhodčí: Hrubeš – Kubr, Vaňkát. ŽK: Kratochvíl, Považanec, Hrubý - Potočný, Smola.

Jablonec: Hrubý – Štěpánek (81. Macháček), Jeřábek, Plechatý, Krob – Hübschman – Matoušek (71. Chramosta), Považanec, Kratochvíl, R. Acosta (46. T. Pilík) – Doležal (90+1. Velich). Trenér: Rada.

Baník: Budinský – Fillo, Stronati, Pokorný, Fleišman – Jánoš, Drozd (61. Jirásek) - Potočný, Kuzmanovič (86. Reiter), Lalkovič (46. Buchta) - O. Šašinka (46. Smola). Trenér: Kozel.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA