pá 2.9.2022
Preview k zápasu

Preview: Hradec – Baník (neděle, 16:00)

Baník zakončí anglický týden nedělním zápasem proti Hradci Králové. Hraje se na hřišti v Mladé Boleslavi od 16:00.

SOUPEŘ

Hradec i ve své druhé sezoně po návratu pokračuje v kvalitních výkonech, které jsou navíc podloženy i výsledkově. Po šesti kolech vystoupal až na třetí místo tabulky a to stále musí v domácích zápasech nastupovat v azylu v Mladé Boleslavi. Protřelý kouč Miroslav Koubek, jenž před deseti lety působil i v Baníku, se teď ale musí vyrovnat s odchodem produktivního tahouna Vlkanovy, který přestoupil do Plzně. I bez něj už ale Východočeši ve středu dokázali zdolat Mladou Boleslav 2:1. Jinak se kádr Hradce v porovnání s minulou sezonou zásadně nezměnil a kouč Koubek sází na osvědčené herní principy.


BANÍK

Baník se musí rychle oklepat z ledové středeční sprchy a ztraceného zápasu s Brnem. Zatímco v Ostravě se mu nevede, venku je to lepší a z utkání na Bohemians i v Jablonci přivezl po bodu. Prodloužit bodovou sérii se bude snažit i proti Hradci. Po třech utkáních vypršel trest Gigli Ndefemu. S Hradcem v minulé sezoně změřili baníkovci síly dokonce čtyřikrát: dvakrát v základní části (0:0, 1:1), jednou v poháru (1:2) a jednou v nadstavbě (3:1).


NÁZOR TRENÉRA

David Oulehla: "Hradec je kvalitní a nepříjemný soupeř. Hraje v tříobráncovém systému, má tam vysoké hráče a dobře nakombinované mužstvo. Mají i technické fotbalové hráče a dříče, je to vyvážené mužstvo. Bude to hodně o běhání a soubojích, tomu se soupeři musíme vyrovnat. To je jeden ze základních atributů, které v tom utkání budou rozhodovat."


DIVÁCI

Hraje se na stadionu v Mladé Boleslavi. Vstupenek je dostatek a koupit se dají před utkáním v pokladnách Lokotrans Arény.


7. kolo FORTUNA:LIGY

Hradec Králové (3. místo, 12 bodů) – Baník (12. místo, 5 bodů)

Neděle 16:00, Lokotrans Aréna Mladá Boleslav

Rozhodčí: Radina – Mokrusch, Volf, VAR: Berka


Nejlepší střelci: Kubala, Vašulín (2) - Kuzmanovič, Klíma (2)

Absence: Leibl, Urma (oba zranění) - Svozil, Almási (oba zranění)

Komu hrozí stop: Kodeš (3) - nikdo


BANÍK VS HRADEC KRÁLOVÉ V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 29 | 16-7-6 | 42:21

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš 4 – Černý 4

Nejvyšší výhra: 4:0 (3. listopadu 2002)

Nejvyšší prohra: 0:4 (30. dubna 1995)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (7. května 2022)

Baník – Hradec Králové 3:1 (1:1)

Branky: 67. a 88. Almási, 24. Takács - 7. Vlkanova. Rozhodčí: Křepský - Arnošt, Bureš - Machálek (video). ŽK: Jaroň, Takács - Jakub Klíma. Diváci: 4253.

Baník: Laštůvka - Ndefe, Takács, Lischka (46. Chlumecký), Fleišman - Jaroň (69. Kuzmanovič), Kaloč (46. Budínský), Pokorný,  Klíma (77. Falta), Smékal (46. Buchta) - Almási. Trenér: Galásek.

Hradec Králové: Vízek - Jakub Klíma, Král, Čech - Mejdr, Doležal (75. Rada), Kodeš, Novotný (62. Harazim) - Vlkanova - Kubala (75. Dvořák), Prekop (69. Kučera). Trenér: Koubek.

10
Matěj
Šín
24
Jan
Juroška
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
95
Daniel
Holzer
9
David
Buchta
13
Samuel
Grygar
32
Paixao da Silva
Ewerton
33
Erik
Prekop
31
Alexander
Munksgaard
28
Filip
Kubala
17
Michal
Frydrych
37
Matěj
Chaluš
19
David
Lischka
66
Matúš
Rusnák
41
Mikuláš
Kubný
30
Dominik
Holec
6
Michal
Fukala
15
Patrick
Kpozo
12
Tomáš
Rigo