čt 27.2.2020
A-tým

Preview: České Budějovice – Baník (pátek, 18:00)

Čtyři dny po remízovém duelu s Jabloncem jde Baník opět do boje. Ostravané otevřou 23. kolo FORTUNA:LIGY utkáním v Českých Budějovicích na hřišti největšího překvapení dosavadní sezony; místní Dynamo je jako nováček soutěže na čtvrtém místě a na kontě má o jeden bod více než Baník. Utkání má výkop v pátek v 18 hodin.

Jihočeši se po návratu do ligy drží opravdu nečekaně vysoko. “Je to typické mužstvo, od kterého se před sezonou nic zvláštního nečekalo, ale během sezony mu přibyli dva kvalitní zkušení hráči Drobný a Sivok, a tomu mužstvu to pomohlo. Tím, jak se jim začalo dařit, získali sebedůvěru a jsou na vlně, kdy dávají hodně gólů. Hrají jednoduchý, pragmatický fotbal založený na pracovitosti. Mají rychlostní typy v ofenzívě a jsou nepříjemní pro kohokoliv,” charakterizoval soupeře kouč Luboš Kozel.

Pro Baník je to na jaře po Slovácku a Jablonci další zápas s nejbližším sousedem v tabulce, další zápas s velkým významem pro umístění v horní šestce. Baník se i do něj pokusí přenést výkon z úvodních kol jara.

“Budějovicejsou doma silné, ale bude to o tom, abychom podali výkon, jakého jsme schopni. Určitě nejsme bez šancí. Každé mužstvo má své přednosti i nedostatky, a pak je to o tom jednom utkání, jestli se dokážete prosadit svými zbraněmi, nebo soupeř bude silnější,” konstatoval Luboš Kozel.

Ostravští měli na regeneraci sil po pondělním utkání jen tři dny, trenér navíc nemůže počítat s marody Adamem Jánošem, zatímco Robert Hrubý je už v pořádku a s týmem na jih ve čtvrtek odcestoval. “Nikdo další si na nic nestěžoval. Věřím, že tři dny mezi zápasy je dostatečná doba na to, abychom byli připraveni. Jsem rád, že kádr je vyrovnaný, že je kam sáhnout, a není to jen o dvanácti hráčích,” doplnil Luboš Kozel.

Vstupenky do hostujícího sektoru se dají pořídit online na oficiálním českobudějovickém webu, lístky budou i na místě v pokladnách stadionu.


FORTUNA:LIGA – 23. kolo:

České Budějovic (4. místo, 36 bodů) – Baník (5. místo, 35 bodů)

Pátek 18:00, Střelecký ostrov

Rozhodčí: Klíma – Caletka, Batík


Nejlepší střelci: Schranz (7) - Potočný (9)

Absence: Polom (zranění) - Baroš, Lalkovič, Jánoš (všichni zranění)

Komu hrozí stop: Hrubý, Jánoš, Pokorný, Procházka, Šašinka (všichni 3 ŽK), Potočný (7 ŽK)


BANÍK VS ČESKÉ BUDĚJOVICE V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 37 / 16-11-10 51:39

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Rajtoral, Mičola, Magera 3 – Vácha 4

Nejvyšší výhra: 5:1 (21. května 2007)

Nejvyšší prohra: 0:3 (4. listopadu 2007)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (15. září 2019)

BANÍK - ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:1 (1:0)

Branky: 43. Fillo, 54. Diop - 81. Rabušic. Rozhodčí: Pechanec – Caletka, Ratajová. ŽK: Jánoš - Havel, Sivok, Čavoš, Javorek, Novák, Horejš (trenér). ČK: 90.+1. Sivok. Diváci: 8472.

Baník: Laštůvka (69. Budinský) – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, Hrubý (87. Šindelář), de Azevedo – Diop, Baroš (72. Smola). Trenér: Páník.

České Budějovice: Staněk – Čolič, Havel, Sivok, Novák – Čavoš, Havelka (60. Rabušic) – Brandner (79. Mršič), Javorek, Schranz – Ledecký (46. Delarge). Trenér: Horejš.

5
Jiří
Boula
29
Jakub
Pira
99
Vlasiy
Sinyavskiy
80
Ondřej
Kričfaluši
77
Ladislav
Almási
11
David
Látal
12
Abdallah
Gning
9
David
Buchta
21
Michal
Kohút
18
David
Planka
15
Václav
Jurečka
23
Martin
Jedlička
66
Matúš
Rusnák
25
Dennis
Owusu
1
Viktor
Budinský
2
Marek
Havran
55
Artur
Musák
26
Lauri
Laine
24
Martin
Hrubý
19
Filip
Šancl
20
Pablo
Ortiz
10
Srdjan
Plavšić
17
Michal
Frydrych
3
Hamidou
Kante
28
Filip
Kubala
37
Matěj
Chaluš
6
Karel
Pojezný
95
Daniel
Holzer