FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Bohemians 1905 – Baník (pondělí, 18:00)

10.08.2018 | Redakce

Pondělní duelem na půdě Bohemians 1905 zahájí Baník svůj dvojzápas na hřištích soupeřů. Utkání dvou nebližších tabulkových sousedů se hraje ve Vršovicích od 18 hodin a v přímém přenosu ho vysílá ČT sport.

Klokani i Baník jsou po třech kolech na úplně shodné bilanci dvou vítězství a jedné prohry. S šesti body jsou seřazeni vedle sebe na pátém a šestém místě tabulky.

„Věřím, že budeme pokračovat v týmovém výkonu jako proti Příbrami, se stejným úsilím a nekompromisní hrou, jako se nám to dařilo v sobotu. Věřím, že Milan zase bude mít střeleckou chuť, někdo se k němu případně ještě přidá a přetavíme to v dobrý výsledek,“ řekl trenér Bohumil Páník.

Ostravský kouč má hru soupeře poměrně do detailu nastudovanou a Bohemians 1905 viděl i v posledním vítězném utkání na Dukle. „I když jim tam chyběli třeba zkušený Jindřišek nebo gólman Fryšták a trošku se to hledalo, jsou tam hodně nebezpeční hráči jako například Mašek, který si neustále hledá volný prostor, nebo teď nový útočník z Bahrajnu Júsuf, který ví, co má na hřišti dělat,“ upozornil Bohumil Páník.

Baník sice v posledních dvou výpravách do Vršovic nebodoval, ale po výhře 3:0 nad Příbramí může vyrazit do Prahy v relativní pohodě. „Je vždy dobré, když doma dáte tři góly, ale hned jsme mírnili euforii. Víme, že jedeme na horkou půdu. Dolíček je specifický, uzavřený prostor, diváci jsou blízko hřišti, je to krásné fotbalové prostředí a já věřím, že to bude i krásný fotbal. Čekají nás dva zápasy venku - ideální scénář šest bodů, dobrý scénář čtyři. Po tom půjdeme,“ dodal s úsměvem Bohumil Páník.

INFO PRO FANOUŠKY: Na místě už se nebudou prodávat žádné vstupenky. Sektor pro vlajkonoše hostů je umístěn na Východní tribuně, sektor „D“ s přístupem z ulice Sportovní (od křižovatky s Vršovickou ul.) pouze vchodem č. 2. Na vstupu do sektoru budou prováděny důsledné bezpečnostní prohlídky v souladu s Návštěvním řádem, který je umístěn na všech vstupech (plné znění viz www.bohemians.cz.), dále pak budou prováděny i namátkové dechové zkoušky na alkohol. Sektor pro hostující fanoušky bude otevřen 90 minut před začátkem utkání.


4. kolo HET ligy

Bohemians 1905 (6. místo, 6 bodů) – Baník (5. místo, 6 bodů)

Pondělí 18:00, Ďolíček

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Myšička


Nejlepší střelci: Jindřišek, Mašek, Hilál, F. Hašek (všichni 1) - Baroš (3)

Absence: M. Hašek ml., Vondra (oba zranění), Fryšták (trest za ČK), Jindřišek (nejistý start) - Stáňa, Breda (oba zranění)


BANÍK VS BOHEMIANS 1905 V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 30 / 13-10-7 37:22

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Lukeš, Lička 3 – Schick 3

Nejvyšší výhra: 4:0 (22. března 2002)

Nejvyšší prohra: 1:3 (26. listopadu 2015 a 14. září 2013)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (13. ŘÍJNA 2017)

BANÍK - BOHEMIANS PRAHA 1905 2:0 (0:0)

Branky: 52. Fleišman, 59. Pazdera. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Pochylý. ŽK: Pazdera, De Azevedo. Diváci: 8664.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman (65. Granečný) - Fillo, Hrubý, Hlinka, De Azevedo - Baroš (80. Diop), Poznar (87. Jirásek). Trenér: Páník.

Bohemians 1905: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Reiter (60. Záviška), Jindřišek, Mašek (60. Nečas), Hašek ml., Bartek - Tetteh (73. Kabajev). Trenér: Hašek.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA