FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Baník se chystá na utkání s Duklou Praha

11.09.2015 | Tomáš Svoboda

Šesté ligové utkání sezóny 2015/16 čeká náš tým v pondělí od 18:00 na stadionu Juliska, který je domovem Dukly Praha. Stejně jako všichni fanoušci chce i trenér Radomír Korytář od baníkovské jedenáctky vidět výkon a přístup, který bude vycházet především z příkladné vůle po úspěšně zvládnutém fotbalovém představení. „Náš cíl je daný, chceme podat opravdu zlepšený výkon oproti posledním zápasům,“ říká na úvod zápasového preview trenér Baníku.

V týmových plánech samozřejmě hraje podstatnou roli to, jak se bude vyvíjet situace ohledně odblokování pozastavených přestupů směrem do našeho klubu. Je to úkol, na kterém pracujeme s maximálním úsilím a věříme, že se nám jej podaří co nejdříve vyřešit. Důkazem toho je i naše aktivita na přestupovém poli. Během posledních dnů se do přípravy zapojili slovenští hráči Jaroslav Machovec a Richard Lásik a záhy by je měli následovat další dva fotbalisté, což znamená, že jsme připraveni jejich příchody realizovat i tzv. na poslední chvíli.

„Poctivě a náročně se připravujeme tak jako na každé utkání, to také znamená, že chceme nastoupit v co nejsilnějším složení, ať už budeme mít k dispozici nové hráče či nikoli,“ komentuje aktuální vývoj baníkovský kouč s tím, že ze strany našeho klubu bude učiněno vše tak, aby v pondělí na Julisce mohli nastoupit i noví hráči.

Co se týče samotných zápasových prognóz, směřují jeho myšlenky k jasnému cíli. „Náš cíl je daný, chceme podat maximálně možný a hlavně zlepšený výkon oproti posledním zápasům. Všichni víme, o co hrajeme a podle toho k zápasu přistoupíme. Bude to z naší strany o týmovém výkonu a vůli po úspěchu. Jen tak se můžeme a chceme odrazit k pozitivnímu výsledku,“ vysvětluje Korytář, podle kterého týmu přišla vhod reprezentační přestávka, během níž měli baníkovci prostor věnovat se i jiným než jen ryze fotbalovým činnostem. Blíže k mužstvu se také přesunul legendární Václav Daněk, který je sportovním poradcem našeho klubu a který se nově a velmi aktivně zapojil do tréninkového procesu.

„Nakolik byla naše příprava efektivní, ukáže nejlépe až zápas. Věnovali jsme se stmelování party a netradičním formám teambuildingu, takže si myslím, že nám pauza v tomto směru prospěla,“ vrací se trenér baníkovců k průběhu minulých dvou týdnů, které ukázaly, že navzdory posledním výsledkům je v kabině zdravá a bojovná atmosféra. „Kluci spolu od počátku našeho působení v týmu vycházejí velmi dobře. Samozřejmě, že pokud se nám povede nejbližší zápasy zvládnout, bude to ještě o poznání lepší,“ podotýká Korytář, který dobře ví, že nás nečeká vůbec snadné utkání, protože Dukla má silné a konsolidované mužstvo. "My ale nic předem nevzdáme a naopak se na utkání na Julisce těšíme. Doufám, že konečně už také uděláme radost našim věrným fanouškům,“ navazuje šéf realizačního týmu Baníku.

Co náš hlavní trenér soudí o soupeři, který zatím v letošní sezóně získal pět bodů za výhru nad Plzní a remízy v Liberci a doma s Bohemians 1905? „Dukla je opravdu sehraný tým, který dělá ve stabilizované sestavě minimální změny. Jsou dlouho pohromadě, mají zažité herní šablony a i díky technickým dovednostem hráčů dovedou soupeře dostat pod tlak. Pro nás tedy bude úkolem eliminovat jejich kombinační hru i některé individuality,“ dodává na závěr trenér našeho mužstva.

FK Dukla Praha vs. FC Baník Ostrava

Pondělí 14. září 2015 od 18:00, stadion Juliska

Bilance Baníku s Duklou Praha v samostatné české lize: 10 zápasů – 3 výhry – 3 remízy – 4 prohry, skóre 14:13

Poslední vzájemný zápas:

FC Baník Ostrava – FK Dukla Praha 1:1 (30. kolo Synot ligy 2014/15, hráno 30. května 2015, Bazaly)

Branky: 2. Kukec – 80. Jakub Mareš.

Žluté karty: Považanec, Beauguel.

Rozhodčí: Ardeleánu – Dobrovolný, Pochylý.

Počet diváků: 10 340

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Vengřinek (46. Štěpán), Frydrych, Kouřil, Helešic – Kukec, Mensah, Foltyn (62. Mišák) – Narh, Baroš (83. J. Šašinka), Holzer.

FK Dukla Praha: Chudý – Kluk (87. Juroška), Jeřábek, Polom, Matěj Hanousek – Považanec (68. Tetour), Čajič, Marek Hanousek – Berger, Beauguel, Přikryl (68. Jakub Mareš).

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA