FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Baník – Zlín (pátek, 18:00)

28.02.2019 | Redakce

Boj o finálovou skupinu pokračuje. Po Liberci vyzve Baník dalšího přímého konkurenta ve hře o první šestku Fastav Zlín. Zápas se uskuteční v pátek od 18:00 na Městském stadionu.

Zlín na přelomu podzimní a jarní části sezony zabředl do výsledkové krize. Dohromady prohrál šest utkání v řadě a na jaře tedy pod novým trenérem Romanem Pivarníkem ještě nebodoval.

„Utekl jim začátek jara, ale v tom ten soupeř bude nebezpečnější. Potřebuje udělat body. Nesmíme je za žádnou cenu podcenit. Naopak se na soupeře musíme stoprocentně koncentrovat,“ nabádá k obezřetnosti trenér Bohumil Páník, který je z dřívějšího angažmá dokonalým znalcem zlínského prostředí.

Od jeho odchodu před rokem se už však mnohé změnilo. „Zlín prodělal mnoho změn včetně té trenérské,“ vzpomenul zimní střídání koučů Bílka s Pivarníkem, který po nevydařeném startu jara sahá k taktickým inovacím. „Poslední zápas už vzadu místo trojky hráli zónu ve čtyřech, takže nějaká změna už tam proběhla. Ale jakým způsobem hry budou hrát u nás, to bude záležet pouze na nich. My musíme být nachystaní na všechno a zvládnout zápas podle našich plánů.“

Po delší době mají trenéři Baníku k ruce úplný kádr. Tým je před Zlínem kompletní. „Máme z čeho vybírat a to je dobře. Uvidíme, jak to poskládáme,“ nechtěl kouč Páník odkrývat karty.


23. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (4. místo, 38 bodů) – Zlín (7. místo, 30 bodů)

Pátek 18:00, Městský stadion

Rozhodčí: Julínek - Moláček, Podaný


Nejlepší střelci: Kuzmanovič (7) - Vyhnal (5)

Absence: nikdo - Gajič, Vyhnal (oba nejistý start)

Komu hrozí stop: Pazdera, J. Šašinka, O. Šašinka (všichni 3 ŽK) - Gajič, Hnaníček, Jiráček, Hronek (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS ZLÍN V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 25 / 11-11-3 42:23

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš 4 – Zbožínek, Kroča, Poznar, Bača 2

Nejvyšší výhra: 5:2 (26. října 2008)

Nejvyšší prohra: 1:3 (26. dubna 2009)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (21. ZÁŘÍ 2018)

ZLÍN – BANÍK 1:2 (0:0)

Branky: 83. Beauguel - 62. Baroš, 65. Pazdera. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pochylý. ŽK: Bartošák, Bačo, Hronek - Stronati. Diváci: 5898.

Zlín: Dostál - Bačo, Buchta, Gajič - Podio - Matejov, Lukáš Holík (55. Hronek), Jiráček (82. Železník), Bartošák (75. Libor Holík) - Beauguel, Poznar. Trenér: Bílek.

Baník: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Hrubý (84. Procházka), Holzer - Baroš (75. O Šašinka), Diop (90. Mešaninov). Trenér: Páník.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
B of B cars s.r.o.
FORTUNA