FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Preview: Baník – Teplice (pátek, 18:30)

25.07.2019 | Redakce

Jen čtyři dny od vítězství v Karviné jde Baník znovu do boje. Svěřenci Bohumila Páníka vyzvou už v pátek na Městském stadionu Teplice. Utkání má výkop v 18:30.

Baník úspěšně absolvoval pondělní derby v Karviné a tříbodový zisk podpořil klima v přípravě na třetí prvoligové kolo. „V Karviné to ale nebylo bez chyb,“ je si vědom trenér Bohumil Páník. „I Karviná měla situace na vstřelení branky a nás podržel brankář Budinský. Musíme být pokorní a vědět, že to mohlo dopadnout i opačně,“ zůstává zkušený kouč Baníku nad věcí.

Teplice schytaly o uplynulém víkendu pětigólovou nadílku od Slavie. V úvodním kole pak remizovaly na půdě Příbrami, čekají tedy na úvodní výhru sezony. „To, že Teplice prohrály takovým velkým rozdílem, způsobí velkou mobilizaci v týmu i klubu, a o to těžší to utkání bude. Čeká nás náročné utkání s nevyzpytatelným soupeřem,“ podotkl Bohumil Páník.

Ten bude muset vyřešit obsazení postu pravého obránce: Martin Fillo má totiž za vyloučení v Karviné zastavenou činnost a Lukáš Pazdera je dlouhodobě zraněný. „Posty máme většinou zdvojené, a když ta situace nastane, další hráči tu jsou od toho, aby ukázali, že tady jsou oprávněně. Jinak jsem rád, že po derby jsou všichni zdraví. Některé srážky vypadaly strašidelně, ale kromě červené karty by ostatní měli být k dispozici,“ konstatoval Bohumil Páník.


UPOZORNĚNÍ DPO: Z důvodu rekonstrukce tramvajové trati na ulici Závodní nebude v pátek vypravena posilová doprava na utkání s Teplicemi. Dojde pouze ke kapacitnímu posílení linek č. 3 a 11, které pojedou buď ze zastávky "Nádraží Vítkovice", nebo ze zastávky "Palkovského".


3. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (6. místo, 3 body) – Teplice (14. místo, 1 bod)

Pátek 18:30, Městský stadion Ostrava

Rozhodčí: Franěk - Koval, Dresler


Nejlepší střelci: Jirásek, Kuzmanovič, Smola (1) - Vondrášek, Mareš (1)

Absence: Lalkovič, Pazdera (zranění), Fillo (trest za ČK), Laštůvka (nejistý start) - J. Mareš (trest za ČK), Royo (zranění)


BANÍK VS TEPLICE V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 44 / 14-17-13 47:49

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Čížek 5 – Vachoušek 7

Nejvyšší výhra: 5:1 (4. srpna 2002)

Nejvyšší prohra: 0:4 (5. listopadu 2000, 9. března 2002, 20. března 2011)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (7. DUBNA 2019)

BANÍK – TEPLICE 3:1 (3:1)

Branky: 14. Kuzmanovič, 22. Kuzmanovič, 26. Diop – 24. Hora. ŽK: Fillo, Granečný - Hyčka, Kuchta, Hošek. Diváci: 10786.

Baník: Laštůvka – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Holzer, Jánoš, Jirásek (87. Mešaninov), Granečný – Kuzmanović (90. Bolf), Diop (90. J. Šašinka). Trenér: Páník.

Teplice: Grigar – Vondrášek (75. Knapík), Jeřábek, Čmovš, Hyčka – Ljevaković (46. Hošek), Soungole (34. Trubač) – Jindráček, Hora, Žitný – Kuchta. Trenér: Hejkal.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA