FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Baník – Slovácko (sobota, 17:00)

23.11.2018 | Redakce

Sobotním utkáním proti Slovácku Baník vstoupí do druhé poloviny základní části FORTUNA:LIGY. Svěřenci Bohumila Páníka mají soupeři hodně co vracet: Slovácku totiž podlehli třikrát v řadě. Zápas se bude hrát v sobotu od 17 hodin na Městském stadionu.

Ze Slovácka se za poslední čtyři roky vyklubal velmi nepříjemný protivník. Baníkovci ho porazili pouze jednou z minulých šesti zápasů. Čím to?

„Hrají trošku odlišným stylem. Je to postavené na držení míče, který se snaží udržet za všech okolností, a neustálém vyměňování míst všech hráčů. Nesmíme je nechat hrát jejich hru. Máme tam takový plán, jak je zatlačit do čtverce, ale detaily si nechám samozřejmě pro sebe,“ usmál se kouč Bohumil Páník.

Ostravané na začátku sezony v Uherském Hradišti smolně prohráli 1:2 gólem z nastaveného času. „Neodehráli jsme tam ale špatné utkání. Myslím, že jsme tam byli i lepší, ale zaspali jsme tam před bránou u druhého gólu. Prohrálo se i předtím doma, je načase abychom dokázali, že jsme se někam posunuli,“ řekl Bohumil Páník.

Jeho mužstvu začíná blok závěrečných čtyř zápasů roku. Opticky se los jeví příznivě, jelikož třikrát Baník nastoupí na Městském stadionu v Ostravě. „Chceme tu koncovou sérii dohrát dobře. Musíme zabrat, musíme se vrátit ke kořenům poctivé, agresivní, týmové hry. To mi chybělo v Opavě. Prohráli jsme dvakrát po sobě. Je potřeba zabrat a naplno bodovat,“ dodal Páník.


Partnerem zápasu Baník - Slovácko je společnost Skalka Family Park


16. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (5. místo, 27 bodů) – Slovácko (14. místo, 12 bodů)

Sobota 17:00, Městský stadion

Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Myška


Nejlepší střelci: Baroš, Diop (oba 4) - Daníček, Kuchta (oba 3)

Absence: Stronati, Fleišman (oba 4 ŽK), Diop (nejistý start) – Kadlec (zranění)

Komu hrozí stop: Granečný, Fillo, Diop, O. Šašinka (všichni 3 ŽK) - Kuchta (3 ŽK).


BANÍK VS SLOVÁCKO V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 31 / 13-6-12 / 44:40

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Pospěch 5 – Havlík a Hofmann 3

Nejvyšší výhra: 6:2 (23. února 2004)

Nejvyšší prohra: 2:5 (12. srpna 2017)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (28. ČERVENCE 2018)

1. FC SLOVÁCKO – BANÍK 2:1 (1:1)

Branky: 22. Kuchta, 90+3. Kubala – 35. Holzer. Rozhodčí: Berka – Pospíšil, Pochylý. ŽK: Juroška, Navrátil, Kuchta – Diop, Stronati, Pokorný, O. Šašinka. Diváci: 6389.

Slovácko: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk – Daníček, Sadílek – Navrátil (90+6. Šimko), Havlík (67. Machalík), Petr – Kuchta (89. Kubala). Trenér: Kordula.

Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jirásek (74. O. Šašinka), Jánoš (79. Pokorný), Holzer (63. Granečný) – Diop, Baroš. Trenér: Páník.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
B of B cars s.r.o.
FORTUNA