FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Baník – Slavia (sobota, 20:00)

19.06.2020 | Redakce

Podruhé během jedenácti dnů prověří sílu Baníku úřadující šampion. Do Ostravy znovu přijíždí pražská Slavia, se kterou svěřenci Luboše Kozla minulou středu remizovali po infarktové koncovce 2:2. U zápasu, který začíná v sobotu od 20:00 na Městském stadionu, už mohou být v omezeném počtu i permanentkáři, vstupenky se stále dají sehnat na webu ticketlive.cz.

Výsledek nedávného souboje by pro baníkovce měl být vzpruhou. “Čekám znovu velice náročný zápas. Ale věřím, že ta čerstvá zkušenost spojená s vědomím toho, že se s nimi dá hrát, nám znovu pomůže, abychom jim ten zápas udělali těžký,” řekl trenér Luboš Kozel.

Dají se oboustranně čekat nějaké větší změny ve strategiích obou týmů? “Slavia je teď pro mě trochu čitelnější, připravovali jsme se na ně před týdnem, a navíc jsme viděli utkání se Zlínem. Bude to, doufám, o maličkostech,” podotkl Luboš Kozel.

Ostravský kouč věří, že především v defenzívě jeho výběr zopakuje výkon z posledního utkání proti Slavii. Tehdy ji dovolil vystřelit dvakrát na branku.

“Kdybychom řešili některé věci tak jako v Liberci, tak by to nestačilo. Musíme podat lepší výkon nebo navázat na výkon z defenzívy proti Slavii a musíme být nebezpečnější směrem dopředu. Byl bych rád, kdybychom dokázali být více nebezpeční i ze hry,” řekl Luboš Kozel.

Poslední bitvě chyběl jen plný stadion. Teď už se diváci mohou do ochozů částečně vrátit: podle předepsaných limitů může na Slavii přijít 2500 osob, z toho je 2000 míst určených pro permanentkáře, kteří mají možnost získat lístek pro vstup na utkání na ticketlive.cz.

“To, že nějací lidi přijdou, tomu zápasu zase ještě něco přidá,” řekl Patrizio Stronati.

Lístky se nadále dají kupovat na webu ticketlive.cz, upozorňujeme, že je NUTNÉ si vstupenku přinést vytištěnou. Vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí, bude v případě deště výjimečně tolerován vstup na stadion i s deštníkem. Stadion bude zpřístupněn v 19:00.


FORTUNA:LIGA skupina o titul1. kolo

Baník (6. místo, 45 bodů) - Slavia (1. místo, 72 bodů)

Sobota 20:00, Městský stadion

Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch


Absence: De Azevedo (nejistý start) - Olayinka, Hovorka (oba rekonvalescence), Kúdela (nejistý start)

Komu hrozí stop: -

Nejlepší střelci: Potočný (9) – Musa (10)


BANÍK VS SLAVIA V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 53 / 8-16-29 48:89

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Bolf a Magera 4 – Souček 5

Nejvyšší výhra: 5:0 (8. srpna 1998)

Nejvyšší prohra: 0:7 (5. května 2003)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (10. června 2020)

BANÍK – SLAVIA 2:2 (1:1)

Branky: 17. Svozil, 90.+7. Stronati - 14. Stanciu, 90.+4. Masopust. Rozhodčí: Berka – Novák, Váňa. ŽK: Stronati, Procházka, Potočný, Jánoš, Kaloč, Jirásek, Fleišman - Tecl, Zima, Hilál. ČK: 87. Jirásek - 90+6. Tecl.

Baník: Laštůvka - Fillo, Procházka, Svozil, Stronati, Holzer - Potočný (85. Baroš), Jánoš (69. Kaloč), Jirásek, Kuzmanovič (69. Hrubý, 85. Fleišman) - Smola (63. Reiter). Trenér: Kozel.

Slavia: Kolář – Coufal (88. Júsuf Hilál), Kúdela, Zima, Bořil – Ševčík, Traoré (80. Holeš) – Hellebrand (46. Masopust), Stanciu (90.+7. Frydrych), Provod – Musa (46. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA