FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Baník – Příbram (sobota, 17:00)

03.08.2018 | Redakce

Zapomenout na bolestnou porážku ze Slovácka a rozšířit domácí sérii sedmi zápasů bez prohry – Baník může jít do sobotního duelu proti Příbrami těžko s jinými představami. Na souboj se Středočechy, kteří v úvodu sezony překvapili odvážným herním projevem i ziskem čtyř bodů, dojde po dvou a půl letech. Zápas se bude hrát na Městském stadionu v sobotu od 17 hodin.

Příbram se po roce ve druhé lize podobně jako Baník rychle vrátila zpátky a v úvodu nové sezony si počíná velmi sympaticky. Z prvních dvou kol vydolovala čtyři body. „Je to obraz práce trenéra (Csaplára), který tam přišel v době, kdy jim nikdo nevěřil. Vybudoval vlastně z popela tým, našel si hráče, dal jim svoji filozofii hry a s tou hrou teď mají úspěch,“ složil Bohumil Páník kompliment svému trenérskému kolegovi z příbramské střídačky.

Příbramští sice hráli oba zápasy doma, ale proti Teplicím i Bohemians 1905 zaujali aktivní a útočnou hrou, která byla proti Klokanům odměněna dokonce čtyřmi góly. „Předvádějí velice pozitivní výkony, i ze strany jednotlivých hráčů. Jeden - Matoušek - jim tam teď vyletěl, je to nebezpečný a rychlý hráč za obranu. Musíme si na něj dát obrovský pozor. Celý tým je složený z mladých hráčů i těch extrazkušených, což jim dává i určitý nadhled ve hře. Nebojí se hrát a dokáží proměňovat šance, v tom je jejich úspěšnost,“ řekl Bohumil Páník a neočekává, že by se Csaplárova herní strategie nějak výrazně měla změnit na venkovním hřišti. „Počítám, že to bude otevřený zápas na obě strany, oni neustoupí od své hry,“ prorokuje ostravský kouč.

Baník se musel otřepat po složitém knokautu z poslední minuty na Slovácku a kouč je přesvědčen, že v sobotu do zápasu jeho tým vletí znovu po hlavě. „Někteří hráči by se nám mohli vrátit, což je pozitivní, nějaké bolístky tam ale stále jsou. Počkáme si do soboty a uvidíme,“ dodal Bohumil Páník.

Vedení klubu vzhledem k tropickému počasí vyjednalo na sobotní duel výjimku v návštěvním řádu a každý divák si s sebou na stadion může přinést půllitrovou plastovou láhev s nealkoholickým nápojem. Posíleny budou i stánky s občerstvením.


3. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (9. místo, 3 body) – Příbram (6. místo, 4 body)

Sobota 17:00, Městský stadion

Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Hrabovský


Absence: Breda, Stáňa (oba zranění), Hrubý, Procházka (oba nejistý start) - Kodr, Pecháček (oba zranění).


BANÍK VS PŘÍBRAM V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 36 / 15-8-13 / 48:42

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Lukeš 5 – Siegl 4

Nejvyšší výhra: 5:1 (21. února 1998)

Nejvyšší prohra: 0:4 (17. srpna 2013)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (16. DUBNA 2016)

1. FK Příbram - Baník Ostrava 1:2 (0:0)

Branky: 48. Šabala - 75. De Azevedo, 85. vlastní Bednář. Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Ratajová. ŽK: Štípek, Divíšek - Vraštil, Dostál. ČK: 80. Vraštil. Diváci: 1986.
Sestavy:

Příbram: Hruška - Mudra, Zápotočný, Hnaníček, Divíšek - Pilík (81. Brandtner), Tregler, Rezek, Štípek (75. Chaluš) - Bednář, Šabala. Trenér: Tobiáš.

Baník: Šrom - Dostál, Kaša, Vraštil, Granečný - Lásik, Mešaninov (58. Červenka) - Mondek (46. Helešic), Hrubý, Holzer (73. Vengřinek) - De Azevedo. Trenér: Petržela.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA