FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Preview: Baník – Plzeň (neděle, 17:00)

03.07.2020 | Redakce

Dost možná poslední ligový zápas v kariéře Milana Baroše. Přestože v utkání Baníku a Plzně je stále ještě o co hrát, zápas má ústřední motiv v loučení ostravské fotbalové legendy s aktivní hráčskou kariérou. Výkop je v 17:00 na Městském stadionu a minimálně všichni permanentkáři mají stále šanci vidět utkání osobně a na vlastní oči.

Baník má ještě teoretickou šanci přeskočit pátý Jablonec, což však znamená nutnost obě poslední kola vyhrát a současně čekat na to, že Severočeši už nezískají ani bod. Svěřenci Luboše Kozla si však chtějí napravit i renomé po nevydařeném utkání v Liberci.

„Všichni víme, že to musíme napravit, protože v Liberci to bylo z naší strany zklamání. Další důležitá věc toho zápasu je to, že se loučí Milan Baroš a my chceme, aby to bylo dobrým výkonem. A uvidíme, na co to bude stačit,“ prohlásil asistent trenéra Ivan Kopecký.

V Liberci před týdnem Baník utrpěl třetí prohru v řadě a v nadstavbové části čeká na první body. „Bylo to pro nás zklamání. Čekali jsme o sto procent lepší výkon. Byli jsme málo odvážní a průbojní v poslední třetině hřiště. Nevytvořili jsme si šanci. Kombinovali jsme možná ve středu pole, ale tím nikoho přehrajete. Soupeř nás předčil v rychlosti přímočarosti, nasazení a rychlosti.

Musí to být podstatně lepší, musí tam být vidět touha po vítězství,“ prohlásil Ivan Kopecký.

Baníkovcům bude kvůli kartám scházet Tomáš Smola, zpět se naopak vrací Nemanja Kuzmanovič. „Jsou tam ještě nějaké bolístky, to se rozhodne před utkáním,“ dodal trenér.


FORTUNA:LIGA skupina o titul – 4. kolo

Baník (6. místo, 45 bodů) – Plzeň (2. místo, 72 bodů)

Neděle 17:00, Městský stadion

Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Caletka


Nejlepší střelci: Potočný - Bucha (oba 10)

Absence: Smola (2 ŽK), Holzer (zranění) - Kopic (trest za ČK), Beauguel, Bucha (oba nejistý start)

Komu hrozí stop: Baroš, Fleišman, Jánoš, Jirásek, Lalkovič, Laštůvka, Potočný, Procházka, Reiter, Stronati - Beauguel, Chorý, Hořava, Kalvach, Kayamba (všichni 1 ŽK)


BANÍK VS PLZEŇ V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 45 / 14-11-20 / 49:62

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Zeher 4 – Kolář 7

Nejvyšší výhra: 6:0 (30. dubna 2006)

Nejvyšší prohra: 0:4 (11. srpna 2015, 3. srpna 2013)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (3. června 2020)

BANÍK – PLZEŇ 0:2 (0:0)

Branky: 33. Bucha z penalty, 78. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Vaňkát, Koval. ŽK: Pokorný.

Baník: Laštůvka – Fillo (74. Holzer), Pokorný, Stronati, Fleišman – Jánoš, Hrubý (79. Buchta) – Reiter (56. Jirásek), Kuzmanovič, Potočný – O. Šašinka (79. Smola). Trenér: Kozel.

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha, Kalvach, Čermák (87. Hořava) – Kayamba (87. Mihálik), Chorý (74. Beauguel), Kopic (63. Kovařík). Trenér: Guľa.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA