FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Baník – Opava (pátek, 18:00)

28.11.2019 | Redakce

Čas velkého slezského derby opět nadešel. Baník v páteční ouvertuře 18. kola FORTUNA:LIGY na Městském stadionu v Ostravě změří síly s Opavou. Výkop zápasu je v 18:00, vyprodáno zatím není, ale lístků ubývá.

Předposlední celek tabulky přijede do Ostravy nadopovaný vítězstvím nad silnou Mladou Boleslaví, které ukončilo čtyřměsíční čekání na plný bodový zisk. Navíc pod vedením nového kouče Jiřího Balcárka, který nepochybně trochu změní herní styl svého mužstva.

S Balcárkem se roky zná také kouč Baníku Bohumil Páník, jemuž pochopitelně vítězná bitva SFC s Boleslaví nemohla ujít. “Rozhodně od Opavy čekám bojovný výkon na hranici možností. Nezůstaneme ale pozadu a bude to pro plný stadion dobrý fotbal, derby, které je tady jednou za rok. Vyhráli jsme u nich a věříme, že vyhrajeme i doma,” doufá Bohumil Páník.

Opava v duelu s Mladou Boleslaví podle něj odkryla své současné přednosti. “Opava byla nepříjemná, když dala míč před bránu, byla tam v dostatečném počtu,” upozornil kouč Baníku. “Vyhrála zaslouženě. Zachytal ji Fendrich, který měl, jak já říkám, takový haškovský den, a zavřel bránu.”

Půjde Baník do derby kompletní? “To se vždy rozhodne až na předzápasovém tréninku, někdy I v den zápasu. Ale tým je relativně v dobrém stavu. Hráči se postupně se dostávají zpátky, ale uvidíme až ve čtvrtek, kolik hráčů bude trénovat,” doplnil Bohumil Páník.

V pokladnách stále zbývá zhruba dva tisíce lístků. Ve slosovatelném bulletinu, který stojí 30 korun, se tentokrát bude hrát o vysavač značky Miele v hodnotě 4490 korun.


18. KOLO FORTUNA:LIGY

Baník (6. místo, 26 bodů) – Opava (15. místo, 13 bodů)

Pátek 18:00, Městský stadion Ostrava

Rozhodčí: Berka - Flimmel, Váňa


Nejlepší střelci: Diop (5) – Dedič (3)

Absence: Baroš, Reiter, Fleišman (všichni nejistý start) - Zavadil, Zapalač, Knejzlík, Opoku (všichni zranění)

Komu hrozí stop: Fleišman, Procházka, Smola, Hrubý (všichni 3 ŽK) - Juřena, Dedič, Šulc, Jursa (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS OPAVA V SAMOSTATNÉ A DRUHÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 21 / 10-6-5 33:23

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Žůrek 3 – Onderka 3

Nejvyšší výhra: 4:0 (22. listopadu 2003)

Nejvyšší prohra: 0:3 (19. května 1996, 1. prosince 1996)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (2. SRPNA 2019)

OPAVA – BANÍK 0:2 (0:1)

Branky: 20. Smola, 82. de Azevedo. Rozhodčí: Julínek – Nádvorník, Podaný. ŽK: Zavadil, Jursa - Kuzmanovič. Diváci: 6087.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Schaffartzik, Žídek – Zavadil, Jursa (73. Bernadina) – Mondek (54. Šulc), Jurečka, Zapalač (55. Stáňa) – Dedič. Trenér: Kopecký.

Baník: Budinský – Fillo, Šindelář, Stronati (57. Procházka), Fleišman – Reiter, Hrubý, Jánoš, de Azevedo (90. Holzer) – Kuzmanovič (46. Diop), Smola. Trenér: Páník.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA