FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Preview: Baník – Olomouc (sobota, 14:30)

25.10.2019 | Redakce

Tradiční bitva, kterou okoření přítomnost Radka Látala na olomoucké střídačce. Kapitán posledních ligových mistrů z roku 2004 se se Sigmou pokusí přerušit vítězné tažení Baníku na Městském stadionu, které aktuálně i s pohárem čítá už šest utkání. Výkop je v sobotu už ve 14:30, lístků bude v pokladnách dostatek.

Látal ještě jako hráč dovedl Baník k poslednímu titulu. S Olomoucí bude mít v sobotu ale jiné zájmy a z ostravské půdy se pokusí sebrat body. „Radek Látal tam vnesl větší agresi a přímočařejší tah na bránu. Když získá míč, dokáží to rozbalit přes rychlé kraje, částečně i hrotové hráče,“ řekl trenér Bohumil Páník.

Ačkoliv Olomouc poslední čtyři zápasy nevyhrála, právě touha po plném bodovém zisku z ní udělá maximálně vzpupného soupeře. Který se navíc bude snažit odčinit i domácí porážku s nováčkem Českými Budějovicemi.

„Sigma je technické, herní mužstvo, které se za nového trenéra snaží hrát přímočarý fotbal. Když ji to soupeř dovolí, jsou obrovsky nebezpeční. Doma má problémy, protože tam proti nim vesměs každý hraje v bloku. Ale venku je to nebezpečné mužstvo, které se rychle dokáže dostat k brance soupeře. Mají tam dva vysoké hroty, které se dokáží prosazovat. Je tam Plšek, který to z té desítky hraje chytře a má dlouhodobě vysokou efektivitu,“ tvrdí Bohumil Páník.

Baník je na Městském stadionu poslední tři měsíce k nezastavení. Vyhrál na něm všech pět ligových a jedno pohárové utkání. „Věřím, že my při naší hernosti z domácích zápasů zůstaneme. Že na rozdíl oproti těm venkovním zápasům budeme odvážnější a budeme si více věřit,“ řekl Bohumil Páník.

Před sobotním zápasem odstartovala na čtyřech vybraných klubových facebookových profilech Fortuna ligy tipovací soutěž o letecký zájezd pro 2 osoby na Ligu mistrů a Evropskou ligu. Součástí této soutěže se stal také Baník Ostrava a jeho fanoušci. Zapojit se může úplně každý! Stačí když do komentářů pod statusem k soutěži na facebooku Baníku Ostrava uvedete správný výsledek sobotního zápasu s Olomoucí.

Vylosovaný šťastlivec poletí se společností UIA (www.flyuia.com) na zápas Ligy mistrů mezi Šachtarem Doněck a Atalantou Bergamo (11.12.2019) a další den navštíví duel Evropské ligy mezi Dynamem Kyjev a Luganem (12.12.2019). O vše je postaráno včetně ubytování, které zajistila Albatros Travel (www.albatros.travel).

Dalším zpestřením na sobotním zápase s Olomoucí bude již tradiční poločasová soutěž, která je určena výhradně pro držitele permanentek. Tři vylosovaní si rozdělí hodnotné ceny od našich partnerů – zapůjčení vozu Toyota na víkend s plnou nádrží, voucher v hodnotě 1 000 korun na konzumaci v restauraci P.U.O.R. Slezská v centru Ostravy a dres A týmu Baníku Ostrava. 


14. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (4. místo, 21 bodů) - Olomouc (9. místo, 17 bodů)

Rozhodčí: Dubravský – Kubr, Novák

Sobota 14:30, Městský stadion


Nejlepší střelci: Diop, Kuzmanovič, Smola (všichni 3) - Plšek (6).

Absence: Jánoš, Baroš, De Azevedo, Celba (zranění), Kaloč (nemoc) - Nešpor (zranění).

Komu hrozí stop: Smola, Fillo, Procházka - Houska, Jemelka (všichni 3 ŽK).


BANÍK VS OLOMOUC V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 48 / 13-17-18 55:57

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Varadi 4 – Vlček 4

Nejvyšší výhra: 4:0 (9. dubna 2005)

Nejvyšší prohra: 2:6 (1. dubna 2016)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (14. PROSINCE 2018)

BANÍK – OLOMOUC 0:0

Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Moláček. ŽK: Diop, Fillo, J. Šašinka - Plšek. Diváci: 6251.

Baník: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Fillo, Mešaninov, Hrubý, Holzer (77. Granečný) - Diop, O. Šašinka (67. J. Šašinka). Trenér: Páník.

Olomouc:Buchta - Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Chvátal (64. Lalkovič) - Houska - Falta, Dvořák (90. Chytil), Plšek, Pilař (78. Texl) - Yunis. Trenér: Jílek.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA