FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Baník – Mladá Boleslav (pondělí, 18:00)

06.03.2020 | Redakce

Zapomenout na Spartu a ideálně navázat na výkon z ligového utkání v Českých Budějovicích. Baník ani nemůže mít před pondělní dohrávkou 24. kola FORTUNA:LIGY jiný plán. Utkání na Městském stadionu se bude hrát od 18:00.

Baník po zdařilém úvodu jara schytal na Letné tvrdý pohlavek. “Porážka byla zasloužená, výkon nebyl dobrý. Někdy to tak je, že po hodech přichází půst. Teď se ukáže, jak na tom mužstvo doopravdy je a jestli se z toho dokážeme poučit. Věřím, že se dokážeme otřepat a navážeme na výkony z prvních tří kol,” prohlásil trenér Luboš Kozel.

S Mladou Boleslaví má Baník za posledních pět let výrazně nevyrovnané účty. Devětkrát s ní nedokázal vyhrát, poslední vítězství zažil ještě na Bazalech v září 2014 po gólu Marka Šichora.

Středočechy vedené Jozefem Weberem úvod jara nezastihl v ideálním rozpoložení a tři zápasy bez vstřeleného gólu ukazují, jak citelné byly zimní odchody Komličenka, Mešanoviče, Buchy či zranění Matějovského.

“Teď ty výsledky nemají, ale je to podobné jako u Sparty. Individuální kvalitu mají a určitě se zvednou,” namítl trenér. “Asi hned nebudou tak dominovat v ofenzivní fázi jako na podzim, ale budou se snažit opřít výkon o něco jiného. O to více budou zodpovědnější, disciplinovanější, čekat na svou šanci. Mají rychlé hráče na stranách do rychlého protiútoku i hráče do šestnáctky,” doplnil Luboš Kozel.

Sestavou Baníku zamíchají dva disciplinární tresty: Ondřej Šašinka nesmí hrát po vyloučení na Spartě, Jakub Pokorný za čtvrtou žlutou kartu.


24. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (4. místo, 38 bodů) - Mladá Boleslav (8. místo, 34 bodů)

Pondělí 18:00, Městský stadion

Rozhodčí: Dubravský – Podaný, Dresler, VAR: Machálek


Nejlepší střelci: Potočný (9) - Budínský (8)

Absence: Šašinka (trest za ČK), Pokorný (4 ŽK), Baroš, Lalkovič, Jánoš (všichni zranění) - Wágner (4 ŽK), Matějovský, Mašek, Pech, Wiesner (všichni rekonvalescence), Jakub Klíma (zranění)

Komu hrozí stop: Potočný (7 ŽK), Hrubý, De Azevedo, Jánoš, Šašinka, Procházka (všichni 3 ŽK) - Tatajev (7 ŽK), Budínský, Hubínek, Křapka, Pudil (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS BOLESLAV V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 30 / 6-8-16 29:50

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Mičola 5 – Chramosta 5

Nejvyšší výhra: 2:0 (11. května 2009, 5. listopadu 2006, 1. května 2005)

Nejvyšší prohra: 0:4 (1. prosince 2013)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (22. září 2019)

MLADÁ BOLESLAV – BANÍK 2:0 (1:0)

Branky: 6. Tatajev, 49. Hubínek. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Kříž. ŽK: Komličenko, Tatajev - Stronati, Šindelář. Diváci: 4324.

Mladá Boleslav: Stejskal – Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Fulnek – Bucha, Hubínek, Matějovský, Jiří Klíma (71. Túlio) – Komličenko, Mešanović (87. Budínský). Trenér: Weber.

Baník: Budinský – Fillo, Stronati, Procházka, Fleišman – Reiter, Jánoš (24. Hrubý), Šindelář, Holzer (54. Smola)– Diop (68. Baroš), Kuzmanovič. Trenér: Páník.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA