FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Baník – Liberec (sobota, 17:00)

12.07.2019 | Redakce

FORTUNA:LIGA po 41 dnech zvedá oponu. Baník rozehraje nový ročník nejvyšší soutěže se Slovanem Liberec a půjde už o čtvrtý vzájemný zápas v posledních pěti měsících. Utkání má výkop na Městském stadionu v 17 hodin, lístků je stále dostatek.

Taková frekvence zápasů s jedním soupeřem tu snad ještě nebyla: v únoru liga (2:1), v dubnu MOL Cup (2:1) a v květnu nadstavba (0:1). V sobotu oba celky změří síly už počtvrté. „Hráči to tak nevnímají,“ usmál se trenér Bohumil Páník nezvyklé souhře okolností.

Liberec prožil na své poměry klidné léto. Změn bylo nezvyklé málo, i když odchod kanonýra Libora Kozáka do Sparty může být citelný. „Je to tým, který je už delší dobu pospolu. Odešel jen hrotový hráč. Jinak vše zůstalo, což je pro Liberec opravdu neobvyklé. O to více budou fungovat herní vazby. Uvidíme, jak se Liberec vyrovná s tím, že ztratil hrotového hráče,“ řekl Bohumil Páník.

Na poslední chvíli Slovan do svého kádru získal Matěje Chaluše, nový je ale kouč, kterým se v létě stal zkušený Pavel Hoftych. „Hráči tam ale zůstali a za měsíc je nezměníte. Myslím, že to bude podobný Liberec jako na jaře,“ soudí Bohumil Páník.

Ten má oproti jarní části sezony při skládání sestavy poněkud opačné problémy a na vícero postech řeší nominační otazníky. „Dneska je ten kádr široký, hráči na sebe tlačí, někteří se nedostanou ani na lavičku. Je přetlak a to je dobře, protože hráči musejí tvrdě pracovat, aby se dostali do osmnáctky hráčů na zápas. Některé posty máme jasné, ale myslím, že tři čtyři jsou stále otevřené,“ prohlásil Bohumil Páník.


FORTUNA:LIGA

Baník – Liberec

Sobota 17:00, Městský stadion

Rozhodčí: Berka - Kubr, Vaňkát


Absence: Pazdera (zranění), Laštůvka (nejistý start) – Malinský (nejistý start)


BANÍK VS LIBEREC V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 51 / 12-16-23 48:67

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš, Heinz 3 – Nezmar 8

Nejvyšší výhra: 3:0 (17. května 2000, 22. září 2013)

Nejvyšší prohra: 0:6 (30. srpna 2014)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (14. KVĚTNA 2019)

BANÍK – LIBEREC 0:1 (0:0)

Branka: 86. Mara. Rozhodčí: Matějček - Moláček, Myška. ŽK: Kuzmanovič, Mešaninov, O. Šašinka - Musa, Kozák, Hybš. Diváci: 5115.

Baník: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Holzer, Mešaninov, Jirásek (89. Šindelář), Fillo - Hrubý - Kuzmanovič (69. O. Šašinka). Trenér: Páník.

Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Mara, Hybš - Breite - Potočný, Nešický (72. Pešek), Musa, Sýkora (90. Karafiát) - Kozák (84. Pázler). Trenér: Hornyák.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA