FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Baník - Liberec (sobota, 17:00)

15.02.2019 | Redakce

Už téměř pět a půl roku čeká Baník Ostrava na ligové vítězství nad Slovanem Liberec. Naposledy dokázal Severočechy porazit v září 2013, na Bazalech se tehdy urodilo vítězství 3:0. Od té doby se Baník osmkrát pokoušel o vítězství marně. V sobotu to tedy zkusí podeváté.

Liberec má za sebou podzim, se kterým na severu Čech nemohli být spokojeni. Slovan měl potíže se střílením gólů, v devatenácti podzimních duelech nastřílel jen 17 gólů. V zimě Liberec na produktivitě zapracoval. Přivedl útočníka Petara Musu, ale zejména Libora Kozáka, zkušeného útočníka, jenž působil naposledy v italském Livornu. "Je to pořád velmi kvalitní hráč. Zejména v šestnáctce si dokáže najít prostor, ale v utkání s Příbramí se dostal i do úniku středem. Je to komplexní hráč, musíme mu být neustále nablízku," řekl Bohumil Páník, trenér Baníku Ostrava.

Nebezpečný nebude jen Libor Kozák, ale celý Slovan Liberec. "Proto musíme hrát aktivně, jako se nám to po většinu zápasu dařilo na Dukle, kde jsme dokázali dostat soupeře pod tlak," dodal ještě Bohumil Páník.

Upozorňujeme fanoušky, že v den utkání bude značně omezena kapacita všech přilehlých parkovišť. Kromě utkání Baník-Liberec se totiž v nedaleké Ostravar aréně v sobotu koná také muzikálové představení, v atletické hale v blízkosti Ostravar arény je ve stejný den na programu MČR v atletice a v multifunkční hale žákovský hokejový turnaj. Proto doporučujeme využití posílené městské hromadné dopravy. 


21. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (5. místo, 35 bodů) – Liberec (7. místo, 28 bodů)

Sobota 17:00, Městský stadion

Rozhodčí: Ardeleanu - Blažej, Vlček.


Nejlepší střelci: Kuzmanovič (6) - Potočný (5)

Absence: O. Šašinka (zranění) - Oscar (4 ŽK), Knejzlík (zranění).

Komu hrozí stop: Kuzmanovič, J. Šašinka, O. Šašinka (višichni 3 ŽK) - Karafiát (3 ŽK).


BANÍK VS LIBEREC V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 49 / 11-16-22 46:65

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Svěrkoš, Heinz 3 – Nezmar 8

Nejvyšší výhra: 3:0 (17. května 2000, 22. září 2013)

Nejvyšší prohra: 0:6 (30. srpna 2014)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (12. KVĚTNA 2018)

LIBEREC - BANÍK 0:0 

ŽK: Oscar, Pešek, Potočný – Fleišman, O. Šašinka, Hrubý, Jirásek. Rozhodčí: Marek - Černý, Horák. Diváci: 4695.

Liberec: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kačaraba – Breite, Oscar (63. Oršula) – Potočný, Ševčík, Malinský (75. Pešek) – Mashike Sukisa (84. Pázler).

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Hrubý (84. Procházka), Holzer (75. Granečný) – O. Šašinka (68. Jirásek), Diop.


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA