FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview: Baník – Karviná (sobota, 17:00)

19.10.2018 | Redakce

První souboj dvou lokálních rivalů je tady. Baník v sobotu v malém slezském derby přivítá na Městském stadionu MFK Karviná. Výkop utkání je v 17:00.

Historie duelů mezi Baníkem a karvinským MFK je stále jen v plenkách, oba kluby svedou teprve třetí vzájemnou bitvu v ligové soutěži v historii. V minulém ročníku skončil ostravský zápas vítězstvím domácích 2:1, v Karviné pak bezgólovým smírem.

„Pro nás je to utkání obrovsky důležité, abychom se udrželi v horní šestce. Karviná zase minulé kolo prohrála doma a trochu smazala předchozí dvě výhry. Je to derby, bude to nevyzpytatelné, bude to mít všechno. Nějaké bodové rozdíly se v derby mažou,“ řekl trenér Bohumil Páník.

Pro něj je Karviná o něco hůře čitelná po příchodech několika hráčů ze zahraničí. „V Karviné proběhlo mnoho změn, vznikají nová spojení. Její zahraniční hráče sledujeme, ale samozřejmě je neznáme tak dobře. Karviná je nebezpečná hlavně tím, že ti noví hráči jsou nevyzpytatelní,“ řekl Bohumil Páník.

Baník se znovu bude muset vypořádat s neúčastí potrestaného kapitána Milana Baroše, jinak by však mohl být na zápas už kompletní. Trenér věří, že naváže na úspěšný domácí duel se Slavií. „Jsme v jakémsi klidu, nervozitu jsem na hráčích zatím nepozoroval, ale ono to přijde před utkáním. Pro nás je obrovsky důležité, že přijdou naši fanoušci. To je náš dvanáctý hráč. Vždy jsou za námi, to je naše velká výhoda,“ dodal Bohumil Páník.

Diváci se znovu mohou těšit na řadu doprovodných akcí: bude se losovat a hrát o večeři s hráči Danielem Holzerem a Patriziem Stronatim, o bezplatné zapůjčení vozu na víkend od společnosti Autobond Group, o zájezd na utkání italské Serie A AC Milán - Juventus Turín, o dres Baníku a o tři vouchery do restaurace P.U.O.R. Slezska. 


12. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (4. místo, 23 bodů) – Karviná (11. místo, 10 bodů)

Sobota 17:00, Městský stadion Ostrava

Rozhodčí: Franěk - Kotík, Vlasjuk


Nejlepší střelci: Diop, Baroš (oba 4) – Wágner (4)

Absence: Baroš (trest za ČK), Jánoš (nejistý start) - nikdo

Komu hrozí stop: Granečný, O. Šašinka (3 ŽK) – Ramirez (3 ŽK)


BANÍK VS KARVINÁ V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 2 / 1-1-0 2:1

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš, Poznar oba 1 – Wágner 1


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (19. KVĚTNA 2018)

MFK Karviná - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Pospíšil. ŽK: Dreksa, Budínský, Janečka (všichni Karviná). Diváci: 4833.

Karviná: Berkovec - Čolič (80. Šterba), Dreksa, Janečka, Eismann - Šisler (90. Ramírez), Panák - Kalabiška, Budínský, Letič - Wágner (68. Voltr). Trenér: Mucha.

Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Procházka, Fleišman - Fillo, Hlinka, Hrubý (90. Azackij), De Azevedo (71. Granečný) - Poznar (78. Jirásek), Diop. Trenér: Páník.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA