čt 7.11.2019
A-tým

Preview: Baník – Karviná (pátek, 18:00)

Druhá polovina základní části FORTUNA:LIGA startuje malým slezským derby. Baník versus Karviná, pátek 18:00, Městský stadion. Protáhne Baník sérii bodové hojnosti na ostravské půdě na osm utkání v řadě?

Šest utkání v lize – 18 bodů, do toho pohárová výhra nad Hradcem Králové. Svěřencům Bohumila Páníka to od srpna na Městském stadionu šlape, v sedmi zápasech jen jednou nevyhráli, střelecký průměr takřka tří branek na utkání.

„Je to derby. Karviná taky potřebuje body. Ti hráči vždycky mají motivaci velikou, aby se ukázali, kdo tady v regionu ten fotbal umí. Je to obrovsky důležité utkání,“ konstatoval trenér Bohumil Páník.

Karviná se aktuálně nenachází v optimálním rozpoložení. Čtyři zápasy po sobě nebodovala ani nedala gól. Sklony k podcenění jsou ale podle kouče zcela liché.

„Viděl jsem teď Karvinou proti Jablonci. A nevypadalo to, že Jablonec je v té horní skupině tabulky. Byly tam fáze, kdy Karviná dostala soupeře pod tlak a byla dominantním týmem. Hrála na dva vysoké hroty, ale záleží také samozřejmě, v jakém rozestavení přijede k nám,“ přemítal Bohumil Páník.

Přestože Baníku budou scházet potrestaní Martin Fillo a Milan Jirásek i někteří marodi, nechce dopustit bodovou ztrátu. „Je to derby důležité nejen z hlediska našich fanoušků, ale i pro nás, abychom to zvládli a skočili do skupiny pětadvacetibodových týmů,“ podotkl kouč.


16. kolo FORTUNA:LIGY

Baník (7. místo, 22 bodů) - Karviná (15. místo, 11 bodů)

Pátek 18:00, Městský stadion

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Dresler


Nejlepší střelci: Diop (5) - Petráň (3)

Absence: Baroš (nejistý start), de Azevedo, Celba (oba zranění), Fillo (4 ŽK), Jirásek (trest za ČK) – Ba Loua, Guba, Dreksa (zranění), J. Šašinka (dohoda klubů).

Komu hrozí stop: Fleišman, Procházka, Smola - Hanousek, Lingr, Petráň (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS KARVINÁ V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 5 / 2-2-1 5:5

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Baroš, Poznar, Fleišman, Smola, Jirásek (1) – Wágner, Guba, Galuška, Budínský, Smrž (1)


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ (22. ČERVENCE 2019)

MFK KARVINÁ – BANÍK 1:2 (0:1)

Branky: 86. Smrž – 9. Smola, 68. Jirásek. Rozhodčí: Marek – Vlček, Vodrážka. ŽK: Smrž, Lingr, Janečka, Galuška, Kouřil - Stronati, Fillo, Procházka Fleišman. ČK: 87. Lingr – 90.+4. Fillo. Diváci: 4833 (vyprodáno).

Karviná: Pastornický – Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka – Smrž – Galuška (88. Putyera), Lingr, Weber (46. Janečka), Puchel (61. Krivák) – Petráň. Trenér: Straka.

Baník: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter (76. de Azevedo), Jánoš, Jirásek, Granečný – Kuzmanović (89. Šindelář), Smola (67. Diop). Trenér: Páník.

91
Dyjan Carlos
De Azevedo
11
Nemanja
Kuzmanović
30
Viktor
Budinský
8
Jakub
Drozd
6
Daniel
Tetour
15
Patrizio
Stronati
16
Jan
Laštůvka
18
Tomáš
Zajíc
31
Ondřej
Šašinka
5
Adam
Jánoš
20
Jakub
Pokorný
1
Radovan
Murin
7
Martin
Fillo
23
Jaroslav
Svozil
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
13
Ondřej
Kukučka
21
Daniel
Holzer
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
24
Jan
Juroška
17
Muhammed
Sanneh