FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 30. kola: Baník – Znojmo (neděle, 15:00)

26.05.2017 | Redakce

Všechno, nebo nic. Nekonečnou přetahovanou s Opavou o druhou postupovou místenku mezi českou fotbalovou elitu v neděli rozsekne závěrečný zápas sezony Baníku proti Znojmu. Podle zájmů fanoušků v předprodeji existuje reálný předpoklad, že hráče za postupovým vítězstvím požene v neděli od 15:00 vyprodaný Městský stadion.

Devětadvacet kol nerozhodlo, dokonce ani pověstná hranice šedesáti bodů. Takový počet bodů v mnoha minulých sezonách ve druhé lize zaručoval postup a někdy i prvenství v celé soutěži. Letos se má ale všechno jinak. Výborně hrající Opava na jaře Baníku nedala vydechnout.

„Psychika tam bude hrát velkou roli. Myslím, že jsem už dost ošlehaný a ve fotbale jsem něco zažil, ale taky mi to vzalo dost sil. Snažím se, aby na to šli kluci v klidu a pohodě, nemysleli na to. Ale samozřejmě, že to nejde vyhnat z hlavy a všichni víme, o co jde. Ale kvalita v mužstvu je a já jsem přesvědčen, že to zvládneme,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

Znojmo ve druhé lize několikrát demonstrovalo svou sílu v ofenzívě. „Jsou nepříjemní z brejků, není to jednoduchý soupeř. Ale znovu říkám, že věřím mému týmu. Máme kvalitu na to, abychom v neděli udělali ten poslední krok,“ prohlásil Vlastimil Petržela.

Na rozhodující bitvu se do sestavy vrací po trestu Martin Sus, naopak kvůli čtyřem žlutým kartám schází Alexander Jakubov. „To je škoda. Rozehrává se pomalu po dlouhém zranění a v domácím utkání by byl platný. Ale jsem rád, že se vrací Martin, ten nám v takovém utkání rozhodně pomůže. Není to žádný vyjukaný zajíc,“ upozornil kouč Baníku.

Podruhé v druholigové sezoně může být Městský stadion až na hostující sektor vyprodán. V předprodeji zmizelo víc než 10 tisíc lístků a k dispozici je posledních 1500 míst.

30. kolo FNL
Baník (2. místo, 61 bodů) – Znojmo (6. místo, 41 bodů)

Neděle, Městský stadion, 15:00

Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Blažej.

Poslední vzájemné utkání (7. srpna 2016)

Znojmo – Baník 1:1 (1:1)

Branky: 31. Njire - 14. Lupták. Rozhodčí: Ardeleanu. ŽK: Šumbera - Hučko, Celba. Diváci: 2450.

Znojmo: Doleček – Helísek, Svozil, Odehnal, Cheredea - Motal – Njire, Šumbera (79. Rybička), Nepožitek, Javůrek (72. Urbančok) - Ledecký (84. Klíma).

Baník: Vašek – Celba, Zápotočný, Pokorný, Hučko – Malý (46. Ožvolda), Hlinka – Lupták (80. O. Šašinka), Mičola, Stáňa (53. Mondek) – Urgela.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA