FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 29. kola: Jihlava – Baník (středa, 18:15)

10.05.2016 | Redakce, foto: Lukáš Ston

Minimálně na rok čeká Baník poslední venkovní představení v nejvyšší soutěži. Svěřenci Vlastimila Petržely se v nezvyklém středečním termínu pokusí Jihlavě znepříjemnit cestu k záchraně a přerušit tím i svou vlastní sérii tří utkání bez bodového zisku. Zápas na Vysočině má start v 18:15.

Prvoligové souboje Jihlavy a Baníku mají kratičkou historii, mezi elitou se potkávají až od roku 2005. Hosté na Vysočině uspěli hned ve své premiéře v dubnu 2006 gólem Adama Varadiho, další tři výpravy už ale skončily mnohem skromnější kořistí v podobě jediného bodu.

"Jako trenér jsem se s Jihlavou moc nepotkal, ale jinak jsem ji za poslední roky viděl mockrát. Když jsem trénoval Vlašim a měl volno, jezdil jsem se tam často dívat na fotbal. Dělal tam navíc můj kamarád Pepa Jinoch. Je tam spousta lidí, co znám, třeba Milan Bokša nebo Zdeněk Tulis, a rád se tam vracím," řekl Vlastimil Petržela.

Staré známosti ale musí jít na trávníku stranou. Zatímco Baník má svůj osud zpečetěn, Jihlava se ještě pere o záchranu s Olomoucí, Příbramí, Zlínem a Teplicemi. "Mi se zdá, že ti kluci v Jihlavě jsou šikovní, že nepatří do boje o záchranu. Je tam ale celkem velká fluktuace trenérů a hráčů. Jakmile se někdo ukáže, hned odejde, ale to není náš problém. Oni budou hrát proti nám pod velkým tlakem, potřebují tři body. Myslím si ale, že v nějaké výhodě proti nim nebudeme. Rádi bychom urvali nějaký bod," řekl Vlastimil Petržela.

Baník dohrává sezonu bez zraněných Františka Chmiela, Matěje Helešice, Dana Ožvoldy a Martina Honiše, ke kterým se přidal i Richard Lásik. "Vzali jsme Martina Kouřila, který už hrál za juniorku. Pozitivní je, že zdravý je Honza Matěj, je to odchovanec a talentovaný kluk, určitě dostane nějakou šanci," řekl Vlastimil Petržela.

Jihlava (13. místo, 28 bodů) - Baník (16. místo, 14 bodů)

Středa 11. května, 18:15, stadion FC Vysočina Jihlava

Poslední vzájemný zápas – 28. listopadu 2015

Baník – Jihlava 1:2 (1:2)

Branky: 31. Krejčí (vl.) – 6. Nerad, 44. Mešanović.
ŽK:
Mičola, Machovec, Kaša - Šourek, Marek, Krejčí.
ČK:
65. Narh.
Rozhodčí:
Julínek – Pelikán, Hájek.
Diváci:
1985.

Baník: Pavlenka – Dostál, Kaša, Machovec, Ježdík – Lásik (81. Mondek) – Narh, Kukec, Mišák (52. de Azevedo), Mičola (62. Szotkowski) – Červenka.

Jihlava: Hanuš – Kukoľ, Šourek, Krejčí, Šulek – T. Marek, Jánoš (86. Demeter) – Batioja (46. Fulnek), Nerad, Vaculík (70. Kryštůfek) – Mešanović.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA