FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 28. kola: Baník - Bohemians 1905 (sobota, 15:30)

05.05.2016 | Redakce

Sci-fi naděje na záchranu vyhasla, ale pro Baník se nic nemění. I předposlední prvoligový zápas na ostravské půdě proti Bohemians 1905 se pokusí proměnit ve vítězství a rozšířit své skromné bodové konto v sezoně. Na utkání, které startuje na Městském stadionu v sobotu už v 15:30, se znovu můžete dostat za symbolickou jednu korunu.

Plzeň výhrou 2:0 odpojila Baník od dýchacích přístrojů, teď už má sestup konkrétní rozměr. „Nic se tím pro nás ale nezměnilo. Přišli jsme jen o šanci, která už byla nesmyslná. Věděli jsme od zimy, že se čtyřmi body po podzimu je záchrana zcela nereálná. Teď je to další z řady zápasů, který chceme zvládnout a potěšit naše fandy,“ řekl Vlastimil Petržela.

Po Liberci se stratég Baníku těší na další bitvu s klubem, ke kterému má blízko. Na šestiletém angažmá v Ďolíčku na přelomu tisíciletí vrátil Klokany zpět do ligy a v sezoně 2001/2002 proháněl s týmem „bezejmenných“ českou elitu v čele se Spartou a Slavií. „Po Slavii to bylo vlastně moje druhé nejdelší období v klubu. Bohemka si dodnes pořád drží stejný styl hry. Nikdo nic nevypustí, hrají bojovně, lidi je ženou. Pořád to mají v sobě. Mají výborné strany, na křídlech dva výborné Argentince a na hrotu jim dobře hraje mladíček ze Sparty Schick. Nebude to jednoduché,“ tuší Vlastimil Petržela.

Bohemians 1905 opticky náleží desátým místem do středu tabulky, ale úplně vystaráno ještě nemají a vzadu jim nenápadně hrozí teorie sestupu. Baník jim ale chce cestu k bodům jistoty co nejvíce znepříjemnit. „Nějaké změny v sestavě určitě uděláme. Chceme dát v určité míře prostor hráčům, kteří tady zůstávají. Ne na všech postech to je ale možné, takže to musíme nějak zkombinovat,“ řekl trenér Baníku. Pro zápas nemůže počítat se zraněnými Matějem Helešicem, Danem Ožvoldou, Františkem Chmielem a Martinem Honišem.
Na zápas se podobně jako před dvěma týdny proti Libercem můžete dostat za jedinou korunu.

Baník (16. místo, 14 bodů) – Bohemians 1905 (10. místo, 30 bodů)
Sobota 7. května, 15:30, Městský stadion Vítkovice

Rozhodčí: M. Paták – Ratajová, Hrabovský.

Poslední vzájemný zápas – sobota 21. listopadu 2015
Bohemians 1905 - Baník 3:1 (1:0)

Branky: 21. Acosta, 64. Schick, 80. Schick – 89. Dostál.
Žluté karty: Narh, Mišák.
Rozhodčí: Ardeleánu – Paták, Vysloužil.
Diváci: 4952.

Bohemians 1905: Zlámal – Pauschek, Krch, Škerle, Šírl – Acosta (90. Hašek), Hubínek, Jindřišek, Jirásek, Mosquera (84. Bartek) – Čížek (60. Schick).

Baník : Pavlenka – Dostál, Kaša, Machovec, Lučić (67. Holzer) – Lásik (46. Kukec), Ježdík – Mišák, Mondek (58. Szotkowski), Narh – Červenka.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA