FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 26. kola: Baník – Liberec (sobota, 17:00)

22.04.2016 | Redakce

Dvě výhry potěšily, ale teprve teď Baník narazí na skutečný prubířský kámen. Pouze v mistrovské fazoně hrající Plzeň má lepší aktuální formu než Liberec, sobotní ostravský soupeř. Zápas má na Městském stadionu výkop v 17:00. Diváci oděni do klubových barev či s emblémy Baníku za lístek na zápas zaplatí symbolickou jednu korunu.

Vzájemné účty s Libercem se za posledních pět sezon propadly do výrazného pasiva. Zatímco v ročníku 2009/2010 Baník se Slovanem ještě dvakrát vyhrál, od té doby z jedenácti pokusů uspěl jen jednou oproti sedmi porážkám. V posledních dvou domácích zápasech ale Baník Severočechům nasázel šest gólů (3:3, 3:0).
"V Liberci to mám rád, ale jako soupeř je nepříjemný. Nenechají ani metr prostoru, jsou to takoví buldoci. Z tohoto pohledu to bude těžké, musíme se vyrovnat s jejich tvrdostí a neustálým napadáním, a musíme být silní ve standardních situacích. To jsou takové tři věci, ve kterých je Liberec silný," prohlásil trenér Vlastimil Petržela, který se na Liberecko natrvalo nastěhoval v roce 1996 a vzájemný zápas bude prožívat intenzivněji než ostatní.
Do ostravských záměrů se opět nabouraly komplikace v kádru. Z vítězné sestavy vypadl za vyloučení v Příbrami distancovaný Lukáš Vraštil a kapitán Daniel Holzer, který stejný zápas také nedohrál kvůli pochroumanému kotníku. "Tyhle problémy jsou teď pro nás snad horší než soupeř. Za Vraštila tam náhrada moc není, to je velké oslabení. A taky Holzer je pro mužstvo velice důležitý, i když na tu stranu máme alespoň nějaké jiné možnosti," řekl Vlastimil Petržela.
Přesto věří, že se mužstvo s problémy vyrovná a naváže na výkony z posledních dvou zápasů. "Nálada v mužstvu se opravdu lepší každým týdnem. A není to je kvůli těm dvěma vítězstvím. Všechno v klubu už funguje daleko líp, než když jsem tu přišel. Hráči jsou v daleko větší pohodě, najednou se dokáží na tréninku bavit a zasmát. Věřím, že naším bezvadným fanouškům uděláme výkonem radost," řekl Vlastimil Petržela.
Připomínáme, že diváci, kteří přijdou oblečeni v klubových barvách či se symboly Baníku, zaplatí za vstup jednu korunu. Dva šťastlivci si navíc ze sobotního fotbalu mohou odnést LCD televizor. Detaily zde

Baník (16. místo, 14 bodů) – Liberec (4. místo, 48 bodů)
Sobota 23. dubna, 17:00 Městský stadion
Rozhodčí: Franěk – Peřina, Kříž.

Poslední vzájemný zápas: sobota 31.10.2015
Liberec – Baník 2:1 (1:0)
Branky:
44. Bakoš, 70. Šural - 86. Červenka.
Rozhodčí:
Hrubeš - Blažej, Urban.
ŽK:
Šural - Dostál, Kukec, Mičola, Lásik, Lučić, Mišák, Machovec, Červenka.
Diváci:
3378.
Liberec:
Koubek – Coufal, Pokorný, Švejdík, Bartošák – Pavelka (53. Sackey), Folprecht (74. Sýkora) – Josef Šural (80. Kerbr), Shala, Jefremov – Bakoš.
Ostrava:
Pavlenka - Dostál, Kaša, Machovec, Lučić - Mičola, Lásik, Mišák (80. Szotkowski), Kukec, Holzer (61. Engelmann) - Narh (54. Červenka).


Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA