FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 25. kola: Žižkov – Baník (sobota, 10:15)

28.04.2017 | Redakce

Dopolední vystoupení Baníku na Žižkově? To tu bylo naposledy v mistrovské sezoně. Zápas se silným nádechem sentimentu se tentokrát odehraje pod žižkovským vysílačem za zcela jiných okolností, ale bodový výtěžek nebude mít o nic menší váhu než v srpnu 2003. Výkop je v 10:15 v přímém přenosu ČT Sport.

Dopolední termíny v této sezoně Baníku mnoho radosti nepřinesly. V Pardubicích a Sokolově bezgólové remízy, v Třinci dokonce ostudná porážka 1:4. Jak si baníkovci povedou na čtvrtý pokus?

„Čeká nás nepříjemný soupeř, který víří vodu v horní části tabulky. Na jaře Žižkov začal dávat hodně gólů. Hraje velice agresivně, bojácní hráči nemají na hřišti v jeho sestavě místo. Budou napadat, budou hrát agresivně, ale máme na to taktiku a víme, co chceme hrát. Chceme hrát aktivně, nahoře, chceme se prosadit střelecky,“ prohlásil trenér Vlastimil Petržela.

I pro Viktorku je duel s Baníkem atrakcí sezony. Klub vyhlásil mobilizaci diváků a chce co nejvíce zaplnit pětitisícové hlediště. „Bude to určitě atraktivní zápas pro celou Prahu. Věříme, že přijedou a klukům pomůžou i naši fanoušci. Jak se blíží konec sezony, nervozita roste, a tým podporu fandů potřebuje a vnímá,“ řekl kouč, který na Žižkově ve své bohaté kariéře rovněž působil v sezoně 2009/2010.

Viktoria podává na jaře velmi slušné výkony. V Opavě remizovala 2:2, ve dvou kolech po sobě proti Sokolovu a Frýdku-Místku dokonce soupeře smetla shodně 5:0. Nese se na tom své známky rukopis nového trenéra Davida Vavrušky, který se kormidla chopil v zimě?

„Snaží se hrát agresivně, dopředu, do koncovky. Doma si dokážou vytvořit tlak, jsou tam důrazní. Mají vysokého Dočekala na hrotu, rychlé hráče na stranách jako třeba Engelmanna. Takový mozek mužstva je pro mě Podrazký, který umí dát kolmou přihrávku,“ doplnil Vlastimil Petržela.

Baník vyráží do Prahy tentokrát netypicky vlakem a na jeho palubě nebude určitě jen dlouhodobě zraněný Dyjan Carlos De Azevedo, který už ale pomalu začíná trénovat s balonem. Další ztráty nejsou hlášeny.

25. kolo FNL

Žižkov (7. místo, 35 bodů) - Baník (2. místo, 50 bodů)

Sobota, Stadion Viktorie Žižkov v Seifertově ulici, 10:15

Rozhodčí: Příhoda – Melichar, Vlček

Poslední vzájemný zápas (15. října 2016)

Baník – Žižkov 1:0 (1:0)

Branka: 4. Hlinka z penalty. Rozhodčí: Rejžek - Vlasjuk, Šimáček. ŽK: Nerad – Klán. Diváci: 4378.

Baník: Vašek - Sus, Mešaninov, Zápotočný, Hučko - Hlinka - Mondek, De Azevedo (70. Nerad), Mičola, Stáňa (64. Helešic) - Urgela.

Žižkov: Soukup - Hašek, Egert, Pimpara, Josl – Engelmann (77. Volek), Krystan (68. Eliáš), Pavlata, Urbanec – Dočekal, V. Klán (60. Sixta).

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA