FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 24. kola: Baník vs. Slovácko (sobota, 17:00)

08.04.2016 | Redakce

Přemožitel Sparty přijíždí do Ostravy. Baník se ve 24. kole Synot ligy poměří se Slováckem, které se o minulém víkendu postaralo vítězstvím nad Spartou o největší překvapení jara. Tým z Uherského Hradiště přerušil sedmizápasovou vítěznou šňůru Letenských a udělal jim hrubý škrt v plánech na titul. Zápas má výkop v sobotu v 17 hodin, děti do 15 let mají v doprovodu otců vstup zdarma.

Kolaps Sparty na Slovácku doznívá na fotbalové scéně ještě dnes. Rudí se dopustili možná osudového klopýtnutí, které snižuje jejich šance na titul. "Od soupeře, který porazí Spartu, můžeme očekávat všechno. Je to stabilizovaný tým s rychlými hráči, do vápna dostávají hodně balonů a vpředu mají nebezpečné Doška nebo Koného," řekl trenér Baníku Vlastimil Petržela.
Domácí ale podle něj disponují prostředky, jimiž by papírového favorita mohli potrápit. "Oni mají v obraně důrazné hráče jako Radu nebo Hoffmanna, defenzivního halva Šumulikoskiho, které jsem měl ještě v Rusku. Ale tam bychom možná mohli mít šanci. Pokud se kluci nebudou bát chodit do soubojů, věřím, že nějakou vlastní šikovností bychom se mohli prosadit," řekl Vlastimil Petržela, který z kádru stále nemůže využít zraněné Tomáše Mičolu, Martina Honiše a Josefa Celbu.
Pokud se v ostravském dresu dostane na trávník, speciální motivaci bude mít uherskohradišťský rodák a odchovanec Ondřej Sukup. "Bydlel jsem kousek od stadionu na Širůchu, tam jsem začínal s fotbalem. Hodně kluků ze Slovácka znám, nejvíce se dodnes bavím asi s Milanem Kerbrem. Bylo by fajn je porazit," usmívá se Ondřej Sukup.
Utkání se Slováckem spadá pod marketingový projekt Synot ligy Víkend otců – každé dítě do 15 let bude mít v doprovodu svého tatínka vstup na Městský stadion zdarma. Pokud se chystáte této akce využít, je nutné si volný lístek pro svou ratolest vyzvednout buď v pokladně stadionu před utkáním, nebo v jednom z předprodejních míst. V online prodejním systému bohužel akci uplatnit nelze.

Baník (16. místo, 8 bodů) vers. Slovácko (7. místo, 33 bodů)

Sobota 9. dubna, 17:00 Městský stadion Ostrava-Vítkovice

Rozhodčí: Hrubeš – Blažek, Hock.

Poslední vzájemný zápas: 17. října 2015
Slovácko – Baník 2:1 (2:1)

Branky: 38. a 45. Diviš - 11. Kukec.

Rozhodčí: Jech - Hájek, Urban.

Diváci: 5134

1. FC Slovácko: Heča – Chvátal, Břečka, S. Hofmann, Reinberk – Šumulikoski – Diviš (90. Kuncl), Havlík, Sadílek (88. Daníček), Civič (82. Hlúpik) – Došek.

Baník: Pavlenka – Dostál, Kaša, Machovec, Holzer – Ježdík, Lásik (59. Mišák) – Narh, Kukec, Mondek (46. de Azevedo) – Červenka (71. Engelmann).

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA