čt 11.8.2016
A-tým

Preview 2. kola: Baník – Třinec (pátek, 18:00)

Derby dvou slezských sousedů, kteří na sebe v ligové soutěži narazí po předlouhých čtyřiceti letech. Baník se v premiérovém utkání na ostravské půdě popasuje s Třincem a i v netradičním pátečním termínu lační po prvním vítězství v druhé lize. Utkání má výkop na Městském stadionu v 18:00.

Přestože na ligové úrovni se Baník a Třinec po desetiletí míjejí, díky přípravným zápasům i personální provázanosti k sobě mají blízko. Fotbalu pod Javorovým šéfuje jedna z veličin klubové historie Baníku Karel Kula, vedoucím týmu je někdejší ostravský stoper Benjamin Vomáčka a trenérský triumvirát v létě rozšířil i kouč baníkovské devatenáctky Lubomír Adler. Ze současného kádru Třince Baníkem prošli Lukáš Paleček, Michal Velner, Petr Joukl, Pavel Malcharek, Pavel Tobiáš a na testech to ještě před dvěma měsíci na Bazalech zkoušeli Darijo Krišto a Mikk Reintam. Hosté půjdou do zápasu pořádně nažhaveni.

Byli jsme minulou sobotu na utkání Třince s Českámi Budějovicemi a viděli jsme také jejich poslední přípravu s Karvinou. Musím říct, že proti Budějovicím hráli velice dobře kombinačně, běhali a rozhodně nebyli horším soupeřem. Ztratili to v posledních pěti minutách, kdy si nechali dát dva góly. Víme, že nás čeká dobře připravený soupeř,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

Výstrahou by pro modrobílou jedenáctku mělo být i čtyři roky staré pohárové utkání, které Baník ještě jako účastník elitní soutěže v Třinci překvapivě prohrál 0:1.

Hráče rozhodně upozorníme na to, na co máme. Ale nejdůležitější je, jak budeme hrát my sami. Doma chceme naplno bodovat,“ řekl Vlastimil Petržela, kterého těší, jak do týmu zapadly hlavně dvě zkušené defenzivní akvizice Tomáš Zápotočný s Tomášem Hučkem. „Kvalita a zkušenost tam s nimi jednoznačně přišla, i když předtím měli určitý herní výpadek. Někteří mladší kluci ve Znojmě trošku zápasili s nervozitou, ale tohle se bude pořád zlepšovat. Změn v sestavě bude minimálně,“ prozradil kouč.

Pokladny a brány stadionu se otevřou v 17:00, fanoušci mají od 13:00 do 20:30 hodin stále možnost kupovat přímo v jedné ze speciálně vyhrazených pokladen i permanentky na celou sezonu. Více ke vstupenkám.
Utkání začíná na Městském stadionu v 18:00, řídit je bude trojice Pechanec – Caletka, Vysloužil.

2. kolo FNL
BANÍK (7. místo, 1 bod) – TŘINEC (15. místo, 0 bodů)


Poslední vzájemné utkání
I. liga 1975/76 (21. května 1976)
Třinec – Baník 1:2 (0:2)
Branky:
52. Pauřík – 3. Ruš, 45. Knapp. Rozhodčí: Kopal. ŽK: Pospíšil, Gögh – Tondra. Diváci: 7000.
Třinec: Mrozek – Pauřík, Lišaník, Svoboda, Vašek – Bielý, Pospíšil (70. Čížek), Gögh (75. Zbončák) – Roubíček, Hruška, Onufrák.
Baník: Michalík – Foks, Vojáček, Ruš, Rýgel – Smetana, Tondra, Knapp (72. Albrecht) – Lička, Sionko (37.Šišma), Slaný.

5
Adam
Jánoš
66
Denis
Granečný
4
Yira
Sor
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
30
Viktor
Budinský
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
8
Jaroslav
Harušťák
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
7
Ondřej
Chvěja
17
Muhammed
Sanneh
33
Ondřej
Kukučka
32
Lukáš
Budínský
12
Radovan
Murin
9
David
Buchta
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman